PoradyLajfhakiOdkąd pośliznęłam się na dywanie, stosuję 1 trik ze sklepu meblowego. Teraz już jest stabilny

Odkąd pośliznęłam się na dywanie, stosuję 1 trik ze sklepu meblowego. Teraz już jest stabilny

trik na śliski dywan, fot. Youtube/HowDoesShe
trik na śliski dywan, fot. Youtube/HowDoesShe

29.07.2023 19:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dywany dodają wnętrzu charakteru oraz ogrzewają nasze stopy. Jednak trzeba na nie uważać, chwila nieuwagi może kosztować nas stłuczenie, a nawet złamanie. Sprawdź prosty trik na śliski dywan.

Dodatki do wnętrza mogą je całkowicie odmienić i nie inaczej jest z dywanami lub chodnikami. Nawet w najbardziej surowym wnętrzu dodadzą przytulności. Kluczowy w ich wyborze jest nie tylko wygląd, ale też rozmiar, aby nie były zbyt małe lub za duże do pomieszczenia. Niewłaściwy dobór dywanu może mieć negatywne konsekwencje, nie tylko wizualne. Możemy przez przypadek poślizgnąć się na nim, co jest bardzo niebezpieczne.

Jak sprawić, żeby dywan był stabilny?

  • Mata antypoślizgowa to najpopularniejszy produkt, który szybko i skutecznie zabezpieczy dywan. Warto sięgnąć po nią, kiedy kobierzec ma śliski spód. Zazwyczaj są dostępne w każdym sklepie meblowym lub budowlanym i można przyciąć je na wymiar. Zazwyczaj powinno wybierać się matę o kilka centymetrów węższą niż dywan, aby spod niego nie wystawała. Często są one wykonywane z gumy, która ma strukturę siateczki i nie wymaga klejenia do podłogi. Dzięki temu jest bardzo elastyczna, przez co pracuje pod powierzchnią dywanu oraz dobrze chroni posadzkę przed zarysowaniami.
  • Podkładki antypoślizgowe to alternatywa dla mat. Umieszcza się je na taśmie lub kleju do podłogi. Należy sprawdzić, czy nadadzą się na powierzchnię posadzki, ponieważ nie można stosować ich na ogrzewanie podłogowe. Do głównych ich zalet należy łatwość w montażu i stabilność. Kiedy się zabrudzą, można szybko je wyczyścić, przez co starczą na długo. Podczas montażu należy je maksymalnie naciągnąć.
Nice living room with couch, carpet, green plant on a bookcase and a copy space.
Nice living room with couch, carpet, green plant on a bookcase and a copy space.

Domowe triki na śliski dywan

Mimo że powyższe sposoby są skuteczne, to warto w pierwszej kolejności skorzystać z domowych metod. Świetne zamienniki mamy pod ręką, a pierwszym sposobem jest taśma dwustronna. Wystarczy pociąć ją na mniejsze kawałki i podkleić od spodu dywan do podłogi. Najlepiej użyć jej tylko na rogach lub wzdłuż krawędzi kobierca. Sposób ten może mieć jeden minus, ponieważ taśma może po zerwaniu pozostawić nieestetyczne ślady na podłodze. Również zabrudzenia ściągają do niej, przez co traci przyczepność. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na zastosowanie taśmy, to wymieniaj ją często na nową. Kolejnym trikiem na zwiększenie przyczepności jest zastosowanie silikonu akrylowego. Jego paski stosuje się tak samo, jak taśmę, czyli klei na rogach lub krawędziach dywanu.

Slipper on carpet at home
Slipper on carpet at home
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także