PoradyOdkryłam świetny patent na nieustannie znikające w pralce skarpetki

Odkryłam świetny patent na nieustannie znikające w pralce skarpetki

Skarpetki nie do pary Fot. Genialne.pl
Skarpetki nie do pary Fot. Genialne.pl

18.11.2022 14:32

Skarpetki nie do pary to chyba problem każdego. Zawsze znajdą się pojedyncze sztuki, które nie mają swojej drugiej skarpetkowej połówki. Co w takim razie z nimi uczynić?

Jak wszyscy wiemy każda pralka ma magiczną moc pożerania skarpetek. Do bębna wkładamy kompletne pary, a jakimś cudem wyjmujemy pojedyncze sztuki. Co się z nimi dzieje w pralce? To odwieczna tajemnica, której jeszcze nikt nie rozwiązał. ;) A jak wiadomo trudno jest zakładać dwie różne skarpetki. Chociaż dla niektórych osób to wyznacznik stylu i absolutnie nie mają z tym problemu.

Skarpetki nie do pary, fot. Unsplash
Skarpetki nie do pary, fot. Unsplash

Jak zorganizować pojedyncze skarpetki?

Od teraz nie musisz wyrzucać pojedynczych skarpetek. Jest na nie prosty patent. Najpierw weź puste pudełko i trzymaj je w łazience. Zawsze wkładaj do niego skarpetki bez pary, które znajdziesz w pralce. Dzięki temu może za jakiś czas odnajdziesz drugą skarpetkę z tej samej pary i te pierwotnie zagubione części garderoby przestaną być wreszcie samotne.

Takie pudełko na zaginione skarpetki możesz zrobić osobne dla dzieci, siebie oraz partnera. To naprawdę dobre rozwiązanie, gdyż skreślone już na straty skarpety potrafią odnaleźć się w najmniej oczekiwanych okolicznościach.

Skarpetki nie do pary Fot. genialne.pl
Skarpetki nie do pary Fot. genialne.pl

Patent z aspiryną

Pokrusz około 6 tabletek aspiryny. Proszek wsyp do zimnej wody. W miksturze pozostaw skarpetki na ok. 1 godzinę. Następnie upierz je w pralce.

Skarpetki nie do pary, fot. Unsplash
Skarpetki nie do pary, fot. Unsplash

Trik z octem

Ocet jest doskonałym produktem do prania skarpetek. Nie tylko usunie zanieczyszczenia, ale także zneutralizuje nieprzyjemny zapach, zmiękczy tkaninę oraz zabije drobnoustroje. Jedną szklankę octu wymieszaj z litrem zimnej wody. W miksturze zamaczaj skarpety przez około pół godziny. Następnie wypierz je w pralce.

Użycie soku z cytryny

Do ciepłej wody wlej 1/4 szklanki wody utlenionej lub szklankę soku z cytryny. Skarpetki zanurz w miksturze na ok. 45 minut. Następnie upierz je ręcznie. Woda utleniona dobrze usuwa plamy z trawy, krwi oraz ziemi.

Szalone triki z ubraniami, które naprawdę działają

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także