PoradyOdkurzacz nieprzyjemnie pachnie? Zrób jedną rzecz, a w kilka sekund będzie jak nowy!

Odkurzacz nieprzyjemnie pachnie? Zrób jedną rzecz, a w kilka sekund będzie jak nowy!

nieprzyjemny zapach z odkurzacza fot. genialne.pl
nieprzyjemny zapach z odkurzacza fot. genialne.pl
Manuel
12.03.2023 11:12

Jeżeli z odkurzacza wydobywa się nieprzyjemny zapach, to zazwyczaj bardzo łatwo można termu zaradzić, jeśli się wie jak. Pokażemy ci najprostszą i najbezpieczniejszą dla zdrowia metodę na uporanie się z tym.

Dlaczego z mojego odkurzacza wydobywa się nieprzyjemny zapach?

Niektórzy są przekonani, że nieprzyjemny zapach z odkurzacza jest efektem tego, że wciągnięte zostało do jego środka coś, co nigdy nie powinno się tam znaleźć. Albo tego, że wciągnęliśmy zbyt duże okruchy po różnych posiłkach. Żadne z tych twierdzeń nie musi być prawdą. Nieprzyjemny zapach może się pojawić, nawet jeśli odkurzaczem posługujesz się wzorowo.

Wynika to po prostu z tego, że w odkurzaczu gromadzą się z czasem bardzo różne bakterie, roztocza i inne mikroorganizmy. Na dodatek dochodzi między nimi czasem do interakcji. A środowisko wewnątrz pojemnika odkurzacza często sprzyja rozwojowi bakterii i roztoczy. Można śmiało powiedzieć, że wciągany kurz po prostu żyje własnym życiem.

nieprzyjemny zapach z odkurzacza, fot. freepik
nieprzyjemny zapach z odkurzacza, fot. freepik

Do pewnego stopnia powstaniu przykrego zapachu można zapobiegać. Im częściej i im dokładniej opróżnisz pojemnik, w którym zbierają się brudy, tym mniejsza szansa na to, że nieprzyjemny zapach z odkurzacza się w ogóle pojawi. Niestety ostatecznie nawet i przy największej dbałości może się pojawić. A wtedy wystarczy, że potraktujesz go jednym z produktów z kuchennej szafki.

Tak w prosty sposób wyeliminujesz nieprzyjemny zapach z odkurzacza

Bardzo skutecznym i tanim środkiem do usunięcia nieprzyjemnego zapachu jest soda oczyszczona. Weź do rąk jedną lub dwie typowe torebki sody oczyszczonej. Wysyp je na podłogę, a następnie wciągnij za pomocą rury odkurzacza.

I to wszystko, co musisz zrobić. Soda oczyszczona tak naprawdę zrobi tutaj całą robotę za ciebie.

Nie musisz się przy tym bać, że uszkodzi ona jakiś element przewodu, albo wewnętrzny mechanizm. Nic takiego się nie stanie. Możesz jej użyć całkowicie bezpiecznie. Jest to więc bardzo wygodny sposób i pewnie dlatego jest już tak popularny.

Zastosowania sody oczyszczonej, których nie znałeś

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także