NewsyOstatni burger na Islandii z McDonald`s ma już 13 lat i prawie w ogóle się nie postarzał

Ostatni burger na Islandii z McDonald`s ma już 13 lat i prawie w ogóle się nie postarzał

Ostatni burger na Islandii z McDonald`s ma już 13 lat i prawie w ogóle się nie postarzał

18.02.2022 13:58, aktual.: 18.02.2022 16:53

Na Islandii pewien hamburger stał się muzealnym artefaktem. Liczy sobie już kilkanaście lat i upływ czasu jest mu zupełnie niestraszny.

Kraj bez McDonald`s

Na Islandii ostatni McDonald`s został zamknięty w 2009 roku. Miało to związek z kryzysem gospodarczym oraz stracie na wartości islandzkiej waluty. Większość składników do wykonywania fast foodów była importowana z Niemiec, a to wiązało się z podwyżką cen. Ostatecznie McDonalds zdecydował się wycofać z islandzkiego rynku.

Brett Jordan/unsplash
Brett Jordan/unsplash

Big Mac, który się nie psuje

Dzień przed zamknięciem ostatniej restauracji, Hjörtur Smárason kupił Big Maca oraz frytki. Mężczyzna postanowił nie konsumować posiłku, gdyż chciał sprawdzić jaki wpływ będzie miał na niego czas. Trzy lata później wyprowadzał się ze swojego domu i w garażu odnalazł papierową torbę z burgerem oraz frytkami. Kiedy ją otworzył okazało się, że posiłek jest nienaruszony. Nie ma na nim pleśni ani śladu rozkładu. Wyglądał jak kupiony 30 minut wcześniej i wystygł w drodze do domu. Nie tknęły go nawet myszy. ;)

pinterest
pinterest

Ostatni burger

Hjörtur Smárason zdał sobie sprawę, że posiada unikatowy artefakt (ostatni chesseburger z McDonald`s w kraju), który ma wartość historyczną. Przekazał swój zabytek do Narodowego Muzeum Islandii w Reykjavíku.

AFP News Agency/twitter
AFP News Agency/twitter

Obecnie Bic Mac i frytki liczą sobie 13 lat i są eksponowane (w specjalnej gablocie) w hostelu Snotra House w mieście Hella (południowa Islandia). Cały czas mają się świetnie i można je podziwiać.

AFP News Agency/twitter
AFP News Agency/twitter

Jadasz w McDonald`s?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także