PoradyOto co się dzieje z kontem na Facebooku w przypadku czyjejś śmierci

Oto co się dzieje z kontem na Facebooku w przypadku czyjejś śmierci

co się dzieje z kontem na facebooku po śmierci fot. freepik
co się dzieje z kontem na facebooku po śmierci fot. freepik
Manuel

04.03.2023 17:41, aktual.: 07.03.2023 09:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Być może z czystej ciekawości zdarzyło Ci się kiedyś zastanawiać nad tym, co się dzieje z kontem na Facebooku po naszej śmierci. Kiedy konto zostaje po prostu usunięte, a kiedy pojawia się (znany Ci być może) status "in memoriam"?

Co się dzieje z kontem na Facebooku po naszej śmierci?

Po śmierci danej osoby Facebook daje właściwie dwie możliwości (o ile wcześniej zostały zaznaczone odpowiednie opcje w ustawieniach). Pierwszą z nich jest całkowite, trwałe usunięcie konta wraz z wszystkimi danymi, rozmowami, zdjęciami, etc. Drugą opcją jest tzw. status im memoriam. Oznacza to, że konto zostaje na pamiątkę danej osoby. Ma ono trochę inne możliwości niż to standardowe. Jak podaje sam Facebook, wygląda to następująco:

  • Obok imienia i nazwiska na stronie profilu znajdują się słowa "In memoriam".
  • Znajomi mogą dzielić się wspomnieniami na osi czasu zmarłej osoby, jeśli zezwalają na to ustawienia prywatności profilu.
  • Materiały upublicznione przez zmarłą osobę (np. zdjęcia i posty) nadal pozostaną na Facebooku i będą widoczne dla odbiorców, którym zostały udostępnione.
Obraz
  • Profile ze statusem „In memoriam” nie pojawiają się w propozycjach osób, które możesz znać, reklamach czy przypomnieniach o urodzinach.
  • Nikt nie może zalogować się na konto profilu o statusie „In memoriam”.
  • Nie można modyfikować profili „In memoriam”, do których nie przypisano opiekuna konta.
  • Strona z jednym administratorem, którego profilowi przyznano status „In memoriam”, zostanie usunięta z Facebooka, jeśli zostanie wygenerowany odpowiedni wniosek o nadanie statusu „In memoriam”.
Co się dzieje z kontem na Facebooku po śmierci, fot. freepik
Co się dzieje z kontem na Facebooku po śmierci, fot. freepik

Opiekun konta "In memoriam" na Facebooku - co trzeba zrobić, żeby się nim stać?

Najprostszą do tego drogą jest stanie się tzw. opiekunem konta. Każdy z nas może wyznaczyć sobie osobę na takie stanowisko w ustawieniach na swoim profilu na Facebooku. Dzięki temu zyska ona dostęp do naszego konta w przytoczonej powyżej formule in memoriam w przypadku naszej śmierci.

Po czym Facebook jest w stanie stwierdzić, że nastąpił zgon danego użytkownika? Tak jak w każdej innej instytucji - oczekuje przedstawienia poświadczających to dokumentów. Najprościej jest, jeśli dysponujemy aktem zgonu, jednak honoruje on też inne dokumenty potwierdzające śmierć danej osoby.

Nie ma możliwości pomyłki ani ryzyka, że ktoś dla żartu zgłosi Twoją śmierć - jeśli nie ma niczego, co by ją potwierdzało, to administracja Facebooka absolutnie tego nie uzna.

Ukryte triki z wyszukiwarką GOOGLE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także