PoradyOto co zrobić, gdy bankomat nie wyda Ci pieniędzy, pomimo że pobrał je z konta. Przydatna wiedza!

Oto co zrobić, gdy bankomat nie wyda Ci pieniędzy, pomimo że pobrał je z konta. Przydatna wiedza!

Ta sytuacja zdarza się częściej, niż myślisz. Na szczęście jest też ją łatwiej rozwiązać, niż Ci się wydaje. Co powinieneś zrobić, gdy bankomat nie wydał Ci Twoich pieniędzy, a zostały one pobrane z konta? Pokażemy Ci za chwilę, jak sobie poradzić z taką sytuacją tak, aby odzyskać całość pieniędzy.

Oto co zrobić, gdy bankomat nie wyda Ci pieniędzy, pomimo że pobrał je z konta. Przydatna wiedza!
Manuel

Jak to możliwe, że bankomat nie wydał pieniędzy?

Bankomaty to maszyny i jak każde urządzenie tego typu nie są idealne i pozbawione wad. A to oznacza, że czasem najzwyczajniej w świecie się psują. Może to objawić się na bardzo różny sposób. Jakiś przycisk może przestać reagować na naciskanie go. Ekran może się zawiesić tak, że nie będziesz w stanie przejść dalej albo może też zupełnie się wyłączyć. Najczęstszy jednak problem jest niestety taki, że awarii ulegnie mechanizm odpowiadający za wysunięcie pieniędzy przez podajnik klientowi, który z urządzenia korzysta i chciał pobrać z konta określoną sumę.

Wbrew pozorom tego typu sytuacje zdarzają się nie tylko w filmach. Zazwyczaj jednak takie problemy są bardzo szybko rozwiązywane, bo żadna firma nie może sobie pozwolić na to, że nagle ludzie zaczną w social mediach pisać szeroko o tym, że jej bankomaty nie działają tak, jak należy. Co jednak zrobić, kiedy nam osobiście się przytrafi, że nie otrzymamy z podajnika pieniędzy, które przed chwilą pobraliśmy z konta?

bankomat nie wydał pieniędzy, fot. freepik
bankomat nie wydał pieniędzy, fot. freepik

Co zrobić, gdy bankomat nie wydał mi pieniędzy, a pobrano je z konta?

Przede wszystkim nie panikuj, staraj się uspokoić i wykonaj następujące kroki. Przede wszystkim odnotuj sobie przybliżoną godzinę operacji, którą próbowałeś wykonać. Następnie znajdź na bankomacie jego numer ewidencyjny. Z reguły jest on uwidoczniony na jego boku lub z frontu maszyny (charakterystyczna, spora metalowa tabliczka z grawerem). Musisz znaleźć też numer infolinii do obsługi klienta danej sieci (obojętnie czy to będzie np. Euronet, czy Twój bank) obsługującej dany bankomat.

I tu może pojawić się drobny problem, bo takowy numer nie zawsze jest umiejscowiony gdzieś na bankomacie. W takiej sytuacji musisz go po prostu najzwyczajniej w świecie wygooglować. W każdym razie zadzwoń tam najszybciej, jak będziesz mógł i poinformuj o sytuacji. Otrzymasz numer zgłoszenia, który koniecznie sobie zapisz.

Następnie, jeśli to nie był bankomat Twojego banku, musisz zadzwonić także na jego infolinię/do centrum obsługi klienta i poinformować o całej sytuacji i przypuszczalnie też podać numer zgłoszenia otrzymany wcześniej. A potem pozostaje Ci jedynie czekać, aż dana instytucja zajmie się Twoją sprawą. Sprawdzą bankomat i jeśli rzeczywiście okaże się, że jakieś pieniądze zablokowały się gdzieś w mechanizmie podajnika, to od razu zostaną zwrócone Ci one na Twoje konto.

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!