PoradyOto dlaczego kobiety śpiące w skarpetkach są szczęśliwsze. Ich partnerzy to potwierdzają

Oto dlaczego kobiety śpiące w skarpetkach są szczęśliwsze. Ich partnerzy to potwierdzają

spanie w skarpetkach fot. freepik
spanie w skarpetkach fot. freepik
Manuel

04.02.2023 17:35, aktual.: 07.03.2023 09:16

Czy spanie w skarpetkach ma jakieś zalety? A może powinieneś tego unikać? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to za chwile poznasz wszystkie argumenty w tej kwestii. I być może zmienisz jedno ze swoich przyzwyczajeń łóżkowych.

"Ale jak to spać w skarpetkach? Przecież to obciach!"

Spanie w skarpetkach dla wielu ludzi jest czymś śmiesznym i niezrozumiałym. Swojego rodzaju żenadą i obciachem, przed którym powinniśmy się za wszelką cenę wystrzegać. Tak się bowiem ustaliło w naszej kulturze, że raczej się nie chodzi spać w skarpetkach. I dlatego też mało kto tak sypia. Jeżeli jednak odstawimy wieloletnie obyczaje i przyzwyczajenia na bok, to okaże się, że tak naprawdę niewiele przemawia przeciwko temu, żeby spać w skarpetkach. Co więcej, posiadanie ich na nogach w trakcie snu ma kilka poważnych zalet, które mogą i Ciebie przekonać, ze warto zacząć w ten sposób sypiać. Czas więc popatrzeć na spanie w skarpetkach od strony czysto praktycznej. Bo jeśli jest to w stanie poprawić jakość naszego snu, to co w tym obciachowego?

Spanie w skarpetkach, fot. freepik
Spanie w skarpetkach, fot. freepik

Spanie w skarpetkach - to dobry pomysł czy bardzo zły?

Zacznijmy od wad spania w skarpetkach. Dlatego, że tak naprawdę jest tylko jedna i dotyczy ona bardzo konkretnej sytuacji. Otóż nie powinniśmy spać w skarpetkach, które mają bardzo mocne ściągacze. Tak mocne, że blokują one przepływ krwi do naszych stóp z jednej strony i do naszych łydek z drugiej. Z czasem bowiem może to spowodować różne pomniejsze problemy zdrowotne w tych partiach naszego ciała. Chodzi tutaj głównie o problemy z krążeniem i ewentualne zakrzepy. Zagrożenie tym, że coś poważnego nam się stanie zdaniem lekarzy jest bardzo znikome. Jednak lepiej na to zwrócić uwagę i postarać się o skarpetki, które nie zaciskają się zbyt mocno na nogach.

Zalety spania w skarpetkach natomiast sprawiają, że zdecydowanie warto tak robić. Liczne badania przeprowadzone w ostatnich latach w tym zakresie wskazują, że spanie w skarpetkach sprawia, że łatwiej zasypiamy, a nasz sen jest dużo bardziej spokojny. W dzisiejszych czasach, gdzie o dobry sen trudno, to ogromna zaleta! Dodatkowo jeśli śpimy w skarpetkach, to po obudzeniu i wstaniu, nasze stopy nie mają kontaktu z zimną podłogą. A dotykanie takowej jest bardzo niemiłym wrażeniem zaraz po obudzeniu dla naszego organizmu.

Skarpetki a seks

Spanie w skarpetkach poprawia życie seksualne. Ciepło w stopy poprawia ogólne krążenie i rozszerza naczynia krwionośne. Również w miejscach intymnych. Przez to życie seksualne znacznie się poprawia u wielu osób, które śpią w skarpetkach.

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także