PoradyOto, dlaczego ludzie wkładają kostki lodu do swoich suszarek. Efekty widać gołym okiem

Oto, dlaczego ludzie wkładają kostki lodu do swoich suszarek. Efekty widać gołym okiem

kostki lodu suszarka fot. freepik
kostki lodu suszarka fot. freepik
Manuel

16.12.2022 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli nienawidzisz prasowania (a czy jest ktoś, kto nie?), to pokochasz ten szybki i łatwy trick z kostkami lodu. Za chwilę wyjaśnimy Ci co mają wspólnego kostki lodu, suszarka i pogniecione ubrania.

Dlaczego nie oszczędzić sobie odrobiny czasu i wysiłku...

Pewnie posiadasz w swoim domu żelazko i deskę do prasowania. Ale przypuszczamy, że nie obraziłbyś się, jeśli zamiast ich używać, mógłbyś sobie pozwolić, by zbierały kurz w Twojej szafie. Chyba nie ma drugiego takiego domowego sprzętu, z którego większość ludzi tak naprawdę wolałaby nie musieć w ogóle korzystać. I dzięki trickowi z suszarką, który Ci pokażemy, być może nie będziesz musiał już nigdy prasować sterty ubrań. Choć musimy od razu zaznaczyć, że sztuczka ta nie jest idealna. Jeśli Twoje ubranie musi być tak gładkie, że nie będzie na nim ani jednej, nawet najmniejszej, fałdki, to przypuszczalnie będziesz musiał jednak chwycić za żelazko. Ale jeśli nie jesteś perfekcjonistą, to zdaniem wielu osób poniższa sztuczka daje wystarczająco dobry rezultat, by całkowicie odpuścić prasowanie. Z wyjątkiem naprawdę szczególnych, ważnych okazji.

kostki lodu suszarka, fot. freepik
kostki lodu suszarka, fot. freepik

Dlaczego ludzie wkładają kostki lodu do swoich suszarek?

Umieszczając dwie do trzech kostek lodu w swojej suszarce i ustawiając ją na wysokiej temperaturze na kilka minut, sprawisz, że zagniecenia na Twoich ubraniach wygładzą się. Jeśli trudno Ci w to uwierzyć i zastanawiasz się jak to możliwe, to musimy Ci zdradzić, że mechanizm tutaj jest w zasadzie bardzo prosty. Kostki lodu topią się w wodę, która w tych specyficznych warunkach zamienia się w parę wodną.

Co mają wspólnego kostki lodu, suszarka i pogniecione ubrania?

Para ta w połączeniu z gorącą temperaturą (jeśli tak ustawiłeś suszarkę) robi ubraniom w dużej mierze coś podobnego do tego, co tradycyjnie robi żelazko. Jedyna różnica polega na tym, że żelazkiem dodatkowo naciskasz na ubranie. Ale nie tylko to w procesie wygładzania ubrań jest najważniejsze, tylko właśnie zmiękczające i wygładzające działanie pary. A to jest dużo skuteczniejszy proces, jeśli ma miejsce w wysokiej temperaturze. Na koniec warto dodać że ważne jest, aby nie przeciążać suszarki. Ta sztuczka działa najlepiej, gdy robisz to z zaledwie z jednym , czy kilkoma ubraniami w bębnie.

Jak zrobić piękny ręcznie pleciony szalik?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także