PoradyOto dlaczego przytrzaskuję klapą szczotkę do wc po każdym jej użyciu

Oto dlaczego przytrzaskuję klapą szczotkę do wc po każdym jej użyciu

Jak wyczyścić szczotkę do sprzątania toalety fot. genialne.pl
Jak wyczyścić szczotkę do sprzątania toalety fot. genialne.pl

17.02.2023 16:49, aktual.: 07.03.2023 09:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy wiesz jak wyczyścić szczotkę do sprzątania toalety? Na niej, z racji swojego przeznaczenie, znajduje się dużo zarazków. Dlatego warto o nią zadbać.

Jak zdezynfekować szczotkę toaletową?

Szczotkę wyjmij ze stojaka i umieść między muszlą a deską sedesową. Następnie weź wodę utlenioną i dokładnie polej nią całe włosie szczotki. Poczekaj ok. 15-20 minut i odłóż szczotkę. Po tym czasie zostanie skutecznie zdezynfekowana.

jak wyczyścić szczotkę do sprzątania toalety, fot. Genialne
jak wyczyścić szczotkę do sprzątania toalety, fot. Genialne

Jak wyczyścić szczotkę do WC?

Do wiaderka wlej ok. 400 ml octu spirytusowego. Następnie dodaj gorącą wodę. W takim roztworze mocz szczotkę (a także sam stojak) przez ok. godzinę.

Do wiadra wsyp 200 gramów sody oczyszczonej i wlej gorącą wodę. Do tego roztworu włóż szczotkę oraz stojak. Oba gadżety mocz przez całą noc. Rano wypłucz je pod bieżącą wodą. Taka kąpiel ma nie tylko właściwości odkażające. Soda oczyszczona bardzo dobrze pochłania brzydkie zapachy.

Jeżeli nie masz pod ręką octu czy sody, to użyj boraksu. On także zlikwiduje odór, a także odkazi oraz wybieli szczotkę. Ok. 200 gramów boraksu rozpuść w gorącej wodzie. Do tej mieszaniny włóż szczotkę oraz pojemnik. Po dwóch godzinach przepłucz oba przedmioty czystą wodą. Zobaczysz, że będą wyglądać jak nowe.

jak wyczyścić szczotkę do sprzątania toalety, fot. Genialne
jak wyczyścić szczotkę do sprzątania toalety, fot. Genialne

Jak często należy wymieniać szczotkę do WC?

Nie traktuj szczotki do sprzątania sedesu jak inwestycji na całe życie. Ona ma kontakt z wieloma mikrobami i jest często oraz intensywnie używana. Dlatego co kilka miesięcy koniecznie wymień ją na nową. Oczywiście zależy to także od indywidualnych potrzeb każdego gospodarstwa domowego. Dlatego monitoruj jej stan i nie bój się sięgnąć po nową nawet po miesiącu użytkowania.

Co więcej najlepiej będzie jeżeli po każdej wizycie w toalecie, przetrzesz wnętrze sedesu szczotką. Dzięki temu muszla zawsze będzie czysta, a Ty unikniesz tego, że zacznie odkładać się na niej kamień. Nie używaj szczotki tylko od święta. ;)

Jak przedłużyć żywotność szczotki?

Mało osób wie, jak naprawdę należy obchodzić się ze szczotką do toalety. Aby przedłużyć jej żywotność, musisz pozwolić jej wyschnąć po każdym użyciu. Dodatkowo zadbaj o to, aby w stojaku nie gromadziła się woda. Suchą szczotkę należy przechowywać w suchym stojaku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także