PoradyOto dlaczego wiele osób trzyma papier toaletowy w szafie z ręcznikami i pościelą

Oto dlaczego wiele osób trzyma papier toaletowy w szafie z ręcznikami i pościelą

papier toaletowy do szafy fot. genialne.pl
papier toaletowy do szafy fot. genialne.pl
Manuel
21.02.2023 07:35, aktualizacja: 07.03.2023 09:15

Po co miałby ktoś wkładać papier toaletowy do szafy z ręcznikami i pościelą? Żeby pozbyć się bardzo popularnego i uporczywego problemu, który zawsze się pojawia, jeżeli coś trzymasz dłużej w zamknięciu i tego nie używasz.

Brzydko pachnący problem

Wszystkie panie domu się kiedyś z tym spotkały, a znaczna część regularnie się z tym zmaga. Kiedy tylko włożysz jakieś pranie do szafy i z niego nie korzystasz w ogóle przez dłuższy czas, to po pewnym okresie te rzeczy zaczynają brzydko pachnieć. Być może nie jakoś okropnie nieprzyjemnie, ale jednak trudno nie zauważyć niemiłego, irytującego zapaszku, jaki się pojawia. Część osób nawet jest przekonana, że to w jakiejś mierze skutek nieprawidłowego prania. Czy może warto prać w innym cyklu, albo coś innego trzeba przestawić, skoro pralka najwyraźniej nie dopiera? No bo przecież musi nie dopierać, prawda? Jak inaczej wytłumaczyć tę charakterystyczną woń stęchlizny? Sęk w tym, że pojawienie się tego zapaszku nie oznacza, że coś na etapie prania zrobiłeś nie tak. Zmiana cyklu, trybów prania nic tu nie da, bo tak naprawdę gdzie indziej leży problem.

papier toaletowy do szafy, fot. freepik
papier toaletowy do szafy, fot. freepik

Ubrania, pościel i ręczniki też potrzebują oddychać

Niestety, ubranie może wydalać z siebie woń stęchlizny tylko z racji tego, że zbyt długo leżało w szafie. Zwłaszcza jeżeli w szafce nie ma zbyt wiele miejsca dla cyrkulacji powietrza. A też z racji tego, że szafka jest rzadko otwierana, to powietrze też rzadko się do niej dostaje. Przywołane warunki sprawiają, że rzeczy pozostawione na długo w jednym miejscu lekko nasiąkają wilgocią, której pewna ilość znajduje się cały czas w powietrzu. A ta wilgoć z kolei osiadając na ubraniach, ręcznikach, czy pościeli z czasem powoduje, że zaczynają one pachnieć stęchlizną. Zazwyczaj tej wilgoci nie jest na tyle dużo, by spowodowało to zniszczenie materiału. Ale jest jej zarazem wystarczająco dużo, by pojawił się owy wstrętny zapaszek. Jest jednak prosty sposób na wyeliminowanie go.

Włóż papier toaletowy do szafy, a Twoje ręczniki i pościel już nigdy nie będą pachnieć stęchlizną

Aby całkowicie wyeliminować problem rzeczy pachnących stęchlizną wystarczy, że pokryjesz go trwale innym zapachem. Jedną z najtańszych opcji, że by to zrobić jest wzięcie rolki papieru toaletowego  i skropienie go ulubionym olejkiem eterycznym. Dzięki temu Twoja pościel i ręczniki zawsze będą świetnie pachnieć, a Ty już nie będziesz się musiał o to martwić.

Jak zrobić piękny ręcznie pleciony szalik?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także