PoradyOto dlaczego zawsze odcinam róg jednej gąbki kuchennej do naczyń

Oto dlaczego zawsze odcinam róg jednej gąbki kuchennej do naczyń

obcięty róg gąbki, fot. Genialne
obcięty róg gąbki, fot. Genialne

17.03.2023 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obcięty róg gąbki do mycia naczyń może wybawić Cię z niejednej opresji podczas rutynowego sprzątania. Przekonaj się, czemu warto oznaczać gąbki.

Zmywaki kuchenne są niezwykle popularne i znajdują się praktycznie w każdym domu. Używamy ich przeważnie do mycia naczyń. Jednak są na tyle funkcjonalne oraz wszechstronne, że nadają się także do czyszczenia innych powierzchni. Jeżeli jednocześnie wykorzystujesz kilka zmywaków, to nietrudno o pomyłkę.

Dlaczego warto obciąć róg gąbki?

Chyba nikt nie chciałby przez pomyłkę umyć naczyń gąbką, która wcześniej była stosowana do wycierania toalety. Niestety taką pomyłkę można bardzo łatwo popełnić. Zwłaszcza jeżeli używamy zmywaków w tym samym kolorze. Jak zatem rozwiązać ten problem? Koniecznie oznacz swoje gąbki. Weź nożyczki i jednej z nich obetnij róg. Ustal, do czego powinna służyć i postaraj się tego nie zapomnieć. To najlepsza metoda identyfikacyjna.

obcięty róg gąbki, fot. Genialne
obcięty róg gąbki, fot. Genialne

Jak należy dezynfekować zmywaki kuchenne?

Na gąbkach zbiera się sporo zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Dlatego też należy dość często je wymieniać. I nie czekaj do momentu, aż zmywak będzie czarny. Dobrym nawykiem jest dezynfekcja gąbek. Warto robić to po każdym ich użyciu. Cały proces nie zajmie wiele czasu, a dzięki niemu będziesz miał pewność, że zmywaki są higienicznie czyste.

  • Kiedy włączasz zmywarkę, to do jego kosza włóż gąbkę, którą myjesz talerze czy blaty. Po standardowym cyklu zmywania będzie jak nowa.
obcięty róg gąbki, fot. Genialne
obcięty róg gąbki, fot. Genialne
  • Jeżeli masz mikrofalówkę, to warto włożyć do niej gąbkę. Później włącz urządzenie na minimum 30 sekund, a maksymalnie na 1 minutę. Kiedy mikrofala się wyłączy, to użyj rękawiczki lub szczypiec do wyciągnięcia zmywaka. Wszystko dlatego, że będzie bardzo gorący.
  • Kolejny patent na dezynfekcję to kąpiel w occie spirytusowym. Do pojemnika włóż gąbkę i zalej ją octem. Następnie mocz ją przynajmniej przez godzinę (najlepiej przez całą noc). Po takiej kuracji z gąbki znikną nie tylko mikroby, ale także ulotni się nieprzyjemny zapach.
  • Do naczynia z wodą wlej kilka kropli olejku z drzewa herbacianego i w takim roztworze zanurz swoją gąbkę. Mocz ją przez całą noc. Olejek herbaciany ma właściwości wirusobójcze i bakteriobójcze.

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także