PoradyOto jak prać poduszki, żeby puch w środku nie był nigdy więcej zbity

Oto jak prać poduszki, żeby puch w środku nie był nigdy więcej zbity

Jak prać poduszki, fot. genialne.pl
Jak prać poduszki, fot. genialne.pl
Manuel

17.02.2023 10:48, aktual.: 07.03.2023 09:13

Jeśli Twoje poduszki wracają z prania zmiętoszone i zbite, to mamy dzisiaj dla Ciebie świetną i prostą sztuczkę, która ten problem wyeliminuje. Chcesz wiedzieć, jak prać poduszki tak, aby już nigdy takie nie wróciły z prania?

Jak dbać o poduszki?

Od poduszki bardzo wiele zależy, jeśli chodzi o nasz sen i wygodę. Dlatego mądrze jest o nią dbać i mieć ją jak najlepszej jakości. Dzięki temu nie obudzisz się z bolącym uchem (a może nawet całą stroną głowy. A Twój organizm będzie wypoczęty po przespanej nocy i gotowy na wyzwania nowego dnia. Poduszki z reguły nie wymagają wiele zabiegów. Zwłaszcza jeżeli mówimy o tych "klasycznych" puchowych (choć niekoniecznie z pierza). Wystarczy im raz na tydzień lub dwa zmienić poszewkę (chyba, że należysz do ludzi, którzy się mocno pocą w nocy. Wtedy warto robić to częściej).

Co jakiś czas warto też uprać samą poduszkę. I tu często pojawia się problem. Bo zdarza się często, że po praniu nie wraca już ona taka puszysta i przyjemna jak wcześniej. I jeśli ją porządnie nie przetrzepiesz na trzepaku lub innym podobnym urządzeniu, to być może już nawet nigdy nie będzie ona tak przyjemna w dotyku i już nigdy nie będzie się na niej równie dobrze spało. Na szczęście jest prosta sztuczka, która pomaga poradzić sobie z tym problemem już na etapie samego prania. Wszystko czego będziesz potrzebował to 2 piłeczki do tenisa ziemnego.

Jak prać poduszki żeby puch w środku nie był zbity? Pomogą Ci w tym te piłeczki

Jeśli chcesz, aby puch w Twoich poduszkach po praniu w pralce nie był zbity, postępuj wg następujących wskazówek. Włóż tak jak zazwyczaj poduszki do pralki.

Jak prać poduszki, fot. genialne.pl
Jak prać poduszki, fot. genialne.pl

Ale tym razem oprócz nich włóż do bębna także 2 piłki do tenisa ziemnego.

Jak prać poduszki, fot. genialne.pl
Jak prać poduszki, fot. genialne.pl

Zamknij bęben, dodaj ten detergent do prania pościeli co zawsze i włącz pralkę na ustawieniach zgodnych z zaleceniami na poduszkach. Gdy tylko pralka skończy swoją robotę będziesz mógł spokojnie wyciągnąć poduszki i momentalnie zauważysz, że nie są zbite, tylko miękkie i puszyste.

Jeśli chcesz jeszcze zobaczyć inne, zaskakujące zastosowania piłki do tenisa ziemnego, to koniecznie zobacz nasz filmik na Facebooku:

Każdy kubek z IKEA ma ten rowek. Jego funkcja jest genialna, a większość osób nawet o niej nie wie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także