PoradyLajfhakiOto jak sprzątając tylko 2 minuty, Twój dom stanie się czysty jak nigdy

Oto jak sprzątając tylko 2 minuty, Twój dom stanie się czysty jak nigdy

Jak zmotywować się do sprzątania? fot. genialne.pl
Jak zmotywować się do sprzątania? fot. genialne.pl

19.01.2023 19:26, aktual.: 07.03.2023 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

2 minuty to czas, kiedy czekamy, aż mikrofalówka podgrzeje nam jedzenie, lub w którym gotuje się nam woda na herbatę. Nie musisz go marnować na bezczynne stanie lub przeglądanie mediów społecznościowych w telefonie. Właśnie podczas tej krótkiej chwili możesz zaprowadzić porządek. To świetny sposób na to, jak zmotywować się do sprzątania!

Jesień i zima to okres, w którym mocno brakuje nam promieni słonecznych. To sprawia, że wielu ludzi cierpi na drastyczny spadek witaminy D, objawiający się zmęczeniem, ospałością i niechęcią do wykonywania wszelakich obowiązków. To zaś może znaleźć odzwierciedlenie w ogarniającym ich bałaganie. Jeśli też jesteś w tym gronie i nie wiesz, skąd czerpać energię do systematycznego sprzątania, to koniecznie wypróbuj ten sprytny trik!

Jak zmotywować się do sprzątania, kiedy ogarnia Cię niemoc?

Pomimo swojej apatii, na pewno przynajmniej kilka razy dziennie idziesz do kuchni, by zrobić sobie coś do jedzenia lub picia. Jak wykorzystujesz czas potrzebny na ich przygotowanie?

Czekaj PRODUKTYWNIE!

Podczas kiedy czekasz, aż woda w czajniku dojdzie do wrzenia, z powodzeniem możesz załadować lub rozładować zmywarkę. W czasie, kiedy obiad podgrzewa się w mikrofalówce lub na kuchence – zetrzyj blaty i wymień ścierki na świeże. Podczas kiedy gotuje Ci się makaron – możesz nastawić pranie i zmieść lub odkurzyć podłogi. Wykonując czynności konieczne – zrób też to, co zwykle odkładasz na później!

Jak zabrać się za porządki w domu? Produktywnie wykorzystując czas lub robiąc coś „przy okazji”!

Jeśli szukasz w lodówce czegoś do zjedzenia, przejrzyj przy okazji wszystkie produkty i sprawdź ich datę przydatności do spożycia. Dzięki temu zaprowadzisz porządek i od razu pozbędziesz się rzeczy, które być może już się zepsuły.

W ciągu dwóch minut, w których czekasz, aż toster przygrzeje Ci kanapki – rozejrzyj się po kuchni i zrób listę brakujących produktów.

Obraz

Widzisz? Sprawne sprzątanie i organizacja domu wcale nie są takie trudne i czasochłonne! Wystarczy jedynie trochę sprytu i minimum mobilizacji ;)

Triki na sprzątanie, których nauczyła mnie mama - każdy powinien z nich korzystać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także