PoradyLajfhakiOto na co zwrócić uwagę wybierając kolonie dla swojego dziecka

Oto na co zwrócić uwagę wybierając kolonie dla swojego dziecka

jak wybrać kolonie dla dziecka, fot. freepik
jak wybrać kolonie dla dziecka, fot. freepik

02.07.2023 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolonie wakacyjne dla dzieci to znakomite rozwiązanie, ale warto sprawdzić, czy nasza pociecha będzie na nich bezpieczna. Szczególnie jest to ważne, gdy dziecko po raz pierwszy wyjeżdża samo. Sprawdź jak wybrać kolonie dla dziecka.

Wybór odpowiednich kolonii na wakacje to często prawdziwe wyzwanie. Na rynku dostępnych jest dużo atrakcyjnych ofert. W związku z tym każdy znajdzie coś fajnego dla swojego dziecka.

Jak wybrać kolonie dla dziecka?

  • Rozmowa z dzieckiem to podstawa, szczególnie jeśli jest to jego pierwsza kolonia. Wyjazd taki jest szansą na naukę samodzielności oraz współpracy w grupie. Dlatego koniecznie porozmawiaj z maluchem i ustal, czy jest gotowy na wyjazd na kolonie z dala od domu. Warto też dostosować kolonię do jego zainteresowań, które wówczas będzie mogło rozwijać. Kiedy dziecko jest nieśmiałe, to można wysłać je na kolonie z rodzeństwem lub przyjaciółmi, przez co szybkiej odnajdzie się w grupie, a ty będziesz spokojniejszy.
  • Bezpieczeństwo to kluczowa kwestia podczas wyboru kolonii. Dlatego należy dokładnie sprawdzić ofertę biura oraz kwalifikacje kadry, która będzie opiekunami dzieci. Do tego celu najlepsze są fora internetowe z opiniami innych rodziców z poprzednich lat. To jest najlepszym wyznacznikiem czy wybrana kolonia będzie właściwa. Szczególną uwagę należy też zwrócić na: miejsca zakwaterowania, plan wycieczki, opiekę medyczną, formy żywienia oraz środek transportu.
Group of children holding hands and dancing around, enjoying outdoor activities and having fun in park. Kids party or friendship concept
Group of children holding hands and dancing around, enjoying outdoor activities and having fun in park. Kids party or friendship concept

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolonii?

  • Kolonia powinna być dopasowana do wieku dziecka oraz jego możliwości. Organizatorzy oferują wiele wyjazdów dla różnych grup wiekowych, które są realizowane w Polsce i za granicą. Dlatego na początek przygody z wyjazdami kolonijnymi warto wybrać Bałtyk, Mazury, polskie góry lub Bory Tucholskie. Kiedy dziecko jest większe i powoli staje się nastolatkiem, można wykupić kolonię we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Bułgarii, lub innych ciekawych miejscach.
  • Wyjazd powinien być związany z zainteresowaniami dziecka: do wyboru są obozy językowe, sportowe, muzyczne lub plastyczne.
  • Wcześniejsza rezerwacja to mniejszy koszt! Dlatego na długo przed wakacjami, warto znaleźć najlepszą ofertę, która wykupiona z wyprzedzeniem pozwoli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Dodatkowo decydując się na nią razem ze znajomymi i ich dziećmi, można otrzymać duży rabat oraz gwarancję odbycia się wycieczki. Najczęściej biura proszą o wpłacenie zaliczki podczas rezerwacji, a resztę kosztów pokrywa się przed samą kolonią. Wycieczkę można zamówić przez internet lub osobiście.
Girl looking into binoculars. Kids in green forest at summer daytime together.
Girl looking into binoculars. Kids in green forest at summer daytime together.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także