PoradyLajfhakiOto prawdziwy powód, dla którego Twoja koszula z tyłu ma pętelkę

Oto prawdziwy powód, dla którego Twoja koszula z tyłu ma pętelkę

Zakładka z tyłu koszuli fot. genialne.pl
Zakładka z tyłu koszuli fot. genialne.pl

07.12.2022 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektóre przydatne elementy różnych przedmiotów są tak małe, że nawet ich nie zauważamy. Przez to wiele tracimy. Jednym z nich jest mała pętelka z tyłu koszuli.

Obecność różnych drobnych detali w naszych ubraniach jest dla nas tak oczywista, że nawet nie zastanawiamy się, skąd i po co się tam wzięły. Na przykład mała kieszonka w dżinsach służyła dawniej do chowania w niej zegarka kieszonkowego, a guziki na ramionach w kurtce mają chronić pasek torebki przed zsuwaniem się. A do czego służy pętelka z tyłu koszuli? Jej zastosowanie również jest niezwykle przydatne i może Cię uratować w wielu sytuacjach awaryjnych.

Ta mała zakładka z tyłu koszuli nie służy jako element dekoracyjny…

To też nie błąd produkcji. Okazuje się, że zaczęto szyć koszule z pętelkami z tyłu już w latach 60. Ciekawostką jest, że w tamtych czasach żonaci panowie unikali takich koszul. Te małe zakładki służyły kobietom do okazania mężczyznom, że są nimi zainteresowane. Uwodziły ich, łapiąc właśnie za te pętelki.

Obraz

Do czego służy pętelka z tyłu koszuli?

Zakładka z tyłu koszuli umiejscowiona jest bezpośrednio na jej tylnym szwie.

Obraz

Służy wygodnemu powieszeniu ciucha, kiedy akurat nie mamy możliwości użycia wieszaka.

Obraz

Bez rozciągania, bez zagnieceń – prosto i wygodnie.

Obraz

A czy znasz już ten genialny trik na wieszanie swetra na wieszaku? Tak, można przechowywać go w ten sposób i wcale się nie rozciągnie! Wystarczy znać i stosować ten patent.

Chcesz założyć ulubioną koszulę, ale nie masz czasu na pranie?

Jeśli Twoja najlepsza koszula nie pachnie zbyt ładnie, a właśnie chcesz ją założyć, odśwież ją w zaledwie kilka chwil. Nie wchodzi w grę pranie i suszenie, bo zajęłoby to pół dnia, a Ty nie masz tyle czasu. Zastosuj awaryjną alternatywę. Miej zawsze w szafce domowy odświeżacz do tkanin, którym wystarczy spryskać nieświeży ciuch, a on pochłonie przykrą woń i zastąpi ją przyjemnym zapachem.

Wsyp do butelki z atomizerem 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i dopełnij naczynie wodą destylowaną. Wymieszaj wszystko, aż do rozpuszczenia, dodaj 10 kropli ulubionego olejku eterycznego, po czym znowu dokładnie zamieszaj.

Poznaj te ukryte funkcje przedmiotów. Założę się, że nigdy wcześniej o nich nie słyszałeś!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także