PoradyLajfhakiRobaki w domu? Ja nie mam ich wcale, od kiedy stosuję ten trik!

Robaki w domu? Ja nie mam ich wcale, od kiedy stosuję ten trik!

Jak się pozbyć owadów z domu? fot. genialne.pl
Jak się pozbyć owadów z domu? fot. genialne.pl
03.12.2022 09:34

Mrówki, rybiki i inne owady, które czasem odwiedzają nasze domy, nie znoszą zapachów mocnych, ostrych, ale jednocześnie takich, które człowiekowi wcale nie muszą przeszkadzać i go drażnić. Jest to na przykład woń mięty, lawendy oraz… cytryny! Poznaj, jak zwalczyć owady w domu prostym i tanim sposobem!

Niektórzy ludzie kupują dosyć drogie, a niekoniecznie skuteczne specyfiki i gadżety odstraszające owady. Przez to marnują i pieniądze, i nerwy. Pewnego razu ktoś zainwestował w sprzęt elektryczny, który miał wytwarzać fale rozchodzące się po ścianach mieszkania i ochraniające je przed insektami. Możesz sobie wyobrazić, jaka złość i rozczarowanie spotkały tego człowieka, kiedy zauważył, że owady wchodzą sobie swobodnie do jego domu poprzez… uchylone okno. Ta sytuacja najlepiej obrazuje, dlaczego nie warto ufać takim środkom, a lepiej wypróbować te proste, tanie i sprawdzone przez pokolenia.

Co na owady w domu? Cytryna!

Obraz

Weź jedną lub dwie cytryny i obierz je ze skórki - ilość cytrusów uzależniona jest od tego, jak duże masz mieszkanie i jak dużo naturalnych odstraszaczy potrzebujesz.

Obraz

Potnij obierki na mniejsze kawałeczki.

Obraz

Połóż kilka na środku listka ręcznika papierowego.

Obraz

Następnie zawiń rogi do góry.

Obraz

Na koniec zwiąż całość gumką recepturką, aby się nic się nie rozpadło. Powtarzaj te trzy kroki, aż do wyczerpania obierek.

Obraz

Porozkładaj takie „pakunki” w różnych miejscach w swoim domu, szczególnie w pobliżu drzwi i okien. Ty nie zauważysz ostrej woni (jeśli już, to zapach świeżości), za to owady wyniosą się od Ciebie i nawet nie zbliżą do Twojego mieszkania.

Cytryna jest też niezawodna podczas sprzątania. Sprawdź do czego można ją wykorzystać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także