PoradyPająki boją się tego bardziej niż ja boję się ich. Dzięki temu przestały włazić mi do domu

Pająki boją się tego bardziej niż ja boję się ich. Dzięki temu przestały włazić mi do domu

jak wypłoszyć pająki z domu, fot. Freepik
jak wypłoszyć pająki z domu, fot. Freepik
Manuel
20.05.2023 14:28

Pająki nie są szkodnikami, wręcz przeciwnie, robią bardzo dużo pożytecznego w naszych domach. Niemniej i tak nie lubimy z nimi mieszkać, nawet jeśli nie należymy do osób, które się ich boją. Jak się ich pozbyć? Pokażemy ci, jak wypłoszyć pająki z domu za pomocą mięty. Potrafi zdziałać prawdziwe cuda w tym temacie.

W Polsce istnieje tylko kilka rodzajów pająków, które człowiekowi lub zwierzętom domowym mogą zrobić jakąkolwiek krzywdę. Co więcej, szansa, że któryś z tych gatunków napotkasz we własnym domu jest niemalże zerowa. Te, które najczęściej gnieżdżą się w naszych mieszkaniach, są dla nas zazwyczaj kompletnie nieszkodliwe. Jednak ty i tak chcesz pozbyć się ich z domu, prawda? Zrobisz to w prosty i zupełnie naturalny sposób.

Jak wypłoszyć pająki z domu za pomocą mięty?

Mięta jest jednym z ziół, którego zapachu większość pajęczaków wprost nie znosi. Zdaniem wielu ekspertów nie ma prostszego sposobu na pozbycie się pająków niż użycie tej rośliny. Możesz ją wykorzystać pod różną postacią — albo świeżo zerwanej rośliny, albo w postaci olejku eterycznego z mięty pieprzowej. Jeśli chcesz użyć świeżego zioła, to musisz kilka jego listków umieścić w małym słoiku i zalać niewielką ilością wódki. Następnie stawiasz taki preparat w pomieszczeniu lub kącie, z którego chcesz przegonić pająki — i to wszystko. W bardzo krótkim czasie, czując zapach mięty, postanowią wynieść się na dobre.

jak wypłoszyć pająki z domu, fot. getty miages
jak wypłoszyć pająki z domu, fot. getty miages

Drugą opcją jest użycie olejku eterycznego z mięty pieprzowej. W tym przypadku masz wiele możliwości. Możesz np. namoczyć waciki kosmetyczne i umieścić je w miejscach, w których pojawiają się pająki albo też przetrzeć nimi ramy okien i drzwi wejściowe. Warto również przyrządzić prosty spray, który będziesz rozpylać w różnych zakamarkach, w których podejrzewasz, że się zagnieździły. W tym celu do litrowej buteleczki ze spryskiwaczem nalej 20 kropel olejku miętowego i dopełnij go wodą z kranu. Następnie spryskaj nim wybrane miejsca w domu.

Odstraszamy pająki tworząc barierę wokół domu

Dobrym sposobem na trwałe odstraszenie pająków jest zasadzenie wokół domu (albo na parapetach okien) roślin, których zapachu totalnie nie cierpią. Oprócz wspomnianej mięty świetnie sprawdzi się w tej roli również lawenda. W ten sposób nie tylko zabezpieczysz swój dom, ale przy okazji go upiększysz, bo obydwa te zioła bardzo ładnie się prezentują.

jak wypłoszyć pająki z domu, fot. getty miages
jak wypłoszyć pająki z domu, fot. getty miages
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także