NewsyPanna młoda w 120 letniej sukni ślubnej! Jako 11 kobieta w rodzinie weźmie w niej ślub

Panna młoda w 120 letniej sukni ślubnej! Jako 11 kobieta w rodzinie weźmie w niej ślub

Panna Młoda w 120 letniej sukni ślubnej Fot. Pinterest
Panna Młoda w 120 letniej sukni ślubnej Fot. Pinterest

06.10.2022 20:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Takie historie nie zdarzają się często. Panna młoda w 120 letniej sukni ślubnej to dość duży ewenement i z pewnością duży powód do zainteresowania się jej historią.

Abigail Kingston to Amerykanka, która pochodzi z Pensylwanii. Kobieta ma 30 lat i 17 października zamierza poślubić swojego narzeczonego -  Jasona Curtisa. Jednak nie będzie to zwykła uroczystość w kościele. Wszystko za sprawą niezwykłej sukni ślubnej.

Fot. Pinterest
Fot. Pinterest

Od 120 lat w rodzinie

Kobieta zdecydowała się założyć suknię, która jest w jej rodzinie (od strony matki) od 120 lat. Kreację przekazują sobie, z pokolenia na pokolenie, kolejne panny młode. Nosiło ją już 10 kobiet z jej rodziny. Zabytkową już suknię po raz pierwszy włożyła praprababka (Mary Lowry Warren) Abigail w 1895 roku. Kreacja została wykonana z satyny i odzwierciedla wiktoriańskiego ducha. Następnie założyła ją na swój ślub wnuczka Mary - Jane Woodruff. Uroczystość odbyła się 20 lutego 1946 roku. To właśnie ona zapoczątkowała tradycję noszenia tej wytwornej sukni (córka Mary wzięła ślub w zupełnie innej kreacji).

Fot. Pinterest
Fot. Pinterest

Wiktoriański styl

Oczywiście suknia na przestrzeni lat była modyfikowana i dostosowywana do panującej mody, a także figury panny młodej. Również przy okazji ślubu Abigail nie obyło się bez poprawek.

Przede wszystkim po 120 latach tkanina zbrązowiała i zaczęła niszczeć. Krawcowe spędziły, na przywróceniu sukni do pełnej świetności, ponad 200 godzin. Jednak efekt jest wart ich pracy.

Najpierw rozjaśniono kolor sukni i przybrała teraz barwę szampana (pierwotnie była całkowicie biała). Następnie wymieniono zniszczony jedwab i satynę na zupełnie nowy. Zajęto się także rękawami, które były w opłakanym stanie, gdyż panny młode w latach 80. znacznie je zmniejszyły, a całą suknię skróciły.

Fot. Pinterest
Fot. Pinterest

Tylko do kościoła

Jako ostatnia suknię założyła Ann Ogden w 1991 roku. Kiedy Abigail ją zobaczyła (miała wówczas 5 lat) zapragnęła także wziąć w niej ślub. To stanie się już niebawem.

Kobieta włoży zabytkową suknię tylko na czas ceremonii w kościele. Podczas przyjęcia wystąpi w innym stroju. Wszystko dlatego, że suknia jest dość delikatna. Dodatkowo Abigail zaplanowała założyć także medalion należący do jej babci i pierścionek prababki.

Panna młoda w 120 letniej sukni ślubnej, fot. Pinterest
Panna młoda w 120 letniej sukni ślubnej, fot. Pinterest
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także