NewsyMama tworzy gadżet ratujący życie dziecka. Dostarcza informację o chorobach dziecka

Mama tworzy gadżet ratujący życie dziecka. Dostarcza informację o chorobach dziecka

Mama tworzy gadżet ratujący życie dziecka. Dostarcza informację o chorobach dziecka
Katarzyna
27.09.2019 12:30

Jeśli jesteś rodzicem na pewno wiesz jak ważne jest bezpieczeństwo Twojego malucha - zwłaszcza w trakcie jazdy samochodem. Oczywiście pasy bezpieczeństwa, a także odpowiedni fotelik są niezbędne, ale czasami prosta rzecz może okazać się bardzo cenna w chwili nieprzewidzianego wypadku...

Czy zastanawiałeś lub zastanawiałaś się kiedyś co stanie się z Twoim dzieckiem, gdy podczas wypadku samochodowego stracisz przytomność? Jeśli Twoja pociecha cierpi na jakieś schorzenia, samo nie będzie w stanie powiedzieć co mu dolega.

Dlatego pewna sprytna mama postanowiła stworzyć markę, która pomaga rodzicom chorych dzieci

personalisedbynat.com
personalisedbynat.com

Wszystko zaczęło się, gdy Natalie Bell oraz jej córka uległy wypadkowi. Kobieta zdała sobie sprawę, że gdyby wypadek był poważniejszy, pogotowie mogłoby nie być w stanie pomóc jej dziecku, z racji schorzenia. To skłoniło Natalie do stworzenia pokrowca na którym znajdują się ważne informacje dotyczące jej choroby. Z dnia na dzień pomysł stał się wiralem w sieci, a kobieta dostała tysiące maili w kwestii wykonania podobnego pokrowca na pas bezpieczeństwa.

Kobieta wiedziała, że nie może zostać obojętna na prośby tylu rodziców, których dzieci są chore na autyzm, cukrzycę, zespół Downa czy są niedosłyszące. Wtedy też Natalie zdecydowała założyć firmę o nazwie "Personlized By Nat", w której tworzy spersonalizowane pokrowce na rzep. Znajdują się na nich ważne informacje, które ułatwią pracę ratowników medycznych podczas ratowania życia.

Kobieta tworzy personalizowane rzepy które można umieścić na pasie bezpieczeństwa ale także na plecakach czy torbach

personalisedbynat.com
personalisedbynat.com

Kolorowe litery przyciągają wzrok i pozwalają szybko dowiedzieć się co dolega małemu pacjentowi. Natalie wykonuje różne wersje rzepów m.in. informujące o autyzmie, zespole Downa, epilepsji czy braku słuchu lob mowy.

personalisedbynat.com
personalisedbynat.com

Pomysłodawczyni rzepów na pas podkreśla, że chociaż bransoletki medyczne, które większość osób mających problemy ze zdrowiem, są użyteczne, często są ukrywane pod ubraniami, zaś jej pasy wyróżniają się i pokazują na co należy zwrócić uwagę podczas kontaktu i pierwszej pomocy dziecka.

Personalizowane rzepy kosztują 15 dolarów, ale podobną informację możesz zrobić samodzielnie wykorzystując kolorowy papier i pisaki. Napisz na kartce jakie problemy zdrotne ma Twoje dziecko a następnie zabezpiecz całość folią, streachem lub taśmą. Przyczep karteczkę w widocznym miejscu tuż obok fotelika.

instagram.com/lovewhatmatters
instagram.com/lovewhatmatters
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także