PoradyTajemniczy guzik na pasie bezpieczeństwa. Ma ważne zastosowanie i jest niezbędny

Tajemniczy guzik na pasie bezpieczeństwa. Ma ważne zastosowanie i jest niezbędny

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie, fot. Pinterest
Pasy bezpieczeństwa w samochodzie, fot. Pinterest

05.12.2022 16:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie zapinamy automatycznie i zwykle nie przyglądamy się im bliżej. Jednak mają one małą tajemnicę, którą warto poznać. ;)

Do czego służy guzik na pasie bezpieczeństwa?

Kiedy bliżej przyjrzysz się pasom bezpieczeństwa, to zauważysz, że znajduje się na nich mały guzik. Zastanawiałeś się kiedyś do czego służy? Otóż, ma on swoje zastosowanie.

To swego rodzaju ogranicznik. Dzięki niemu klamra pasa zawsze znajduje się w tym samym miejscu i nie zjeżdża w dół. Niepozorny guzik sprawia, że zawsze z łatwością zapniesz pas bez nerwowego szukania klamry poniżej, czy za fotelem.

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie, fot. Unsplash
Pasy bezpieczeństwa w samochodzie, fot. Unsplash

Trik ratujący życie dziecka

Podczas podróży zawsze należy zapinać pasy, a dzieci powinny siedzieć w fotelikach. Pewna mama wymyśliła sposób na to, jak przekazać lekarzom najważniejsze informacje dotyczące dziecka, kiedy zdarzy się wypadek.

Kaitlyn i jej córka uczestniczyły w wypadku samochodowym. Kiedy przyjechała karetka, kobieta była tak oszołomiona, że nie potrafiła udzielić żadnych informacji dotyczących swojego malucha. Po całym incydencie wpadła na pomysł, jak ocalić życie w dziecka w przypadku, kiedy rodzic jest nieprzytomny. 

Wzięła kartkę i napisała na niej imię i nazwisko córeczki, grupę krwi, datę urodzenia oraz osobę, do której w razie tragedii należy zadzwonić. Dodatkowo dopisała również dane swoje oraz męża. Tak przygotowaną kartkę zabezpieczyła taśmą klejącą chroniącą papier przed wodą i innymi niekorzystnymi czynnikami. Na koniec przykleiła ją do fotelika dziecka.

Tak zabezpieczone informacje z pewnością odnajdzie każdy ratownik czy lekarz. Z pewnością pomogą uratować życie malucha. Oczywiście na kartce warto wymienić także na jakie leki dziecko jest uczulone oraz czy cierpi na jakieś choroby.

Obraz

ZABAWNY BONUS

Przesądni wierzą, że cyfra zero umieszczona na tablicy rejestracyjnej, przynosi pecha. Aby trochę zniwelować jej negatywną moc, możesz narysować małą kropkę pośrodku pechowej cyfry. To powinno zadziałać jak remedium.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także