NewsyArchitekt stworzył funkcjonalne domy w środku lasu. Wyglądają bardzo futurystycznie!

Architekt stworzył funkcjonalne domy w środku lasu. Wyglądają bardzo futurystycznie!

Architekt stworzył funkcjonalne domy w środku lasu. Wyglądają bardzo futurystycznie!
Katarzyna
20.08.2019 13:53, aktualizacja: 20.08.2019 16:00

Jeśli lubisz naturę i współczesną architekturę to z pewnością przypadnie Ci do gustu projekt spod ręki projektantów z biura Peter Pichler Architecture, które swoją siedzibę ma w Mediolanie.

Domy jak drzewa

instagram.com/littleprincejs
instagram.com/littleprincejs

Konstrukcje zostały zainspirowane drzewami i powstały jako dodatek do istniejącego już hotelu. Domy z wielkimi przeszkleniami sprawiają, że osoby wynajmujące wnętrze, mogą poczuć się jakby mieszkały w lesie, jednak ze wszystkimi udogodnieniami nowoczesnego wnętrza. Dodatkowo bliskie położenie drzew i krzewów sprawia, że można poczuć połączenie z otaczającą naturą.

Szpiczaste, geometryczne dachy to inspiracja jodłami i modrzewiami

instagram.com/littleprincejs
instagram.com/littleprincejs

Te dwa gatunki są najpopularniejszym gatunkiem drzew w tej okolicy. Drewna jodły i modrzewi używa się najczęściej przy produkcji lokalnych dachów.

instagram.com
instagram.com

Projekt powstał aby zapewnić turystom inspirujące doznania i lepszy kontakt z naturą, nawiązuje także do modnego trendu "slow life". W stworzeniu tych domków kluczową rolę odgrywały nowocześnie zaprojektowane wnętrza oraz bliskość natury. Powierzchnia jednego domku to około 25-45 m2 (na 2 poziomach).

Wszystko w jednym

instagram.com
instagram.com

W jednym budynku znajduje się zarówno sypialnia z łazienką (na wyższym piętrze), z kolei na niższym piętrze znajduje się otwarty salon z czytelnią. Całość połączona jest otwartą klatką schodową.

Peter Pichler zdecydował się na odważny krok, ponieważ nie wszystkim podoba się jego projekt! A Ty co sądzisz o jego pomyśle? Spędziłbyś urlop w takim miejscu? Koniecznie daj znać co sądzisz o tym projekcie!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także