PoradyPsychologiaSymbolika ukryta w pierścionku zaręczynowym. Kształt mówi wiele o związku

Symbolika ukryta w pierścionku zaręczynowym. Kształt mówi wiele o związku

Symbolika ukryta w pierścionku zaręczynowym. Kształt mówi wiele o związku
Katarzyna

14.02.2020 11:07, aktual.: 14.02.2020 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Psychologowie twierdzą, że są w stanie przewidzieć jak będzie wyglądać przyszłość małżonków po wielkości, cenie i stylu pierścionka zaręczynowego. Jeśli dłużej się nad tym zastanowimy, faktycznie, po tym jak wygląda biżuteria możemy dowiedzieć się wiele na temat drugiego człowieka. Pierścionek zaręczynowy czy obrączki to nie tylko kawałek metalu, który symbolicznie łączy dwie osoby , ale to znak czegoś więcej!

Genialne.pl dziś próbuje dowiedzieć się więcej na temat małżeństwa i zwraca uwagę na kilka informacji dotyczących związku małżeńskiego, które można odczytać z pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy - cięcie, kształt i projekt - wszystko ma znaczenie

Istnieje opinia, że cięcie, kształt kamienia i projekt pierścionka zaręczynowego mogą mówić coś o danej osobie i jej związku. Pierścionek zaręczynowy jest czymś wyjątkowym, ponieważ może reprezentować różne cechy charakteru jego właściciela i osoby, która go wybrała.

Pierścionek zaręczynowy - klasyczne okrągłe cięcie

pinterest.com
pinterest.com

Okrągły krój to tradycyjny i ponadczasowy styl, który nigdy nie wychodzi z mody. Ten rodzaj pierścionka jest idealnym wariantem dla tych, którzy starają się zachować swój tradycyjny, lecz ponadczasowy wygląd. Para, która go wybierze, może być nieco konserwatywna, ale także bardzo wierna lojalna wobec siebie.

Krój księżniczki

pinterest.com
pinterest.com

Księżniczka lub „kwadrylion” ma ostre, niecięte krawędzie, co nadaje pierścionkowi bardziej geometryczny wygląd. Uważa się, że taki rodzaj pierścionka ma ukryte znaczenie i każdy kto będzie go nosić będzie rozpieszczony. Ponadto pan młody może być bardzo troskliwym partnerem, który chce uczynić swoją przyszłą żonę tak szczęśliwą, jak to tylko możliwe. Sam pierścionek ma nowoczesny design z czystymi liniami, dlatego też taka biżuteria doskonale nadaje się dla miłośników mody.

Pierścionek zaręczynowy - szmaragdowe cięcie

pinterest.com
pinterest.com

Innym klasycznym wyborem pierścionka zaręczynowego jest pierścionek ze szmaragdem. Zazwyczaj jest on kwadratowy, a dookoła ma drobne fasety - oznacza to, że górna część kamienia ukazuje swoją przejrzystość i ma odpowiednią ilość subtelnego blasku. Cały pierścień odzwierciedla elegancję i wyrafinowanie. Pary, które wybierają ten rodzaj pierścionka, często czują pokusę i nie boją się wydawać pieniądze na drogie rzeczy, aby tylko móc sprawić radość drugiej osobie.

Cięcie markizy

pinterest.com
pinterest.com

Ten krój jest również nazywany krojem „navette” (co po francusku oznacza „małą łódkę”). Kamień ma owalny kształt z 2 spiczastymi końcami, które nadają mu oryginalny wygląd. Istnieje możliwość, że pary, które wybiorą ten pierścień, lubią fantazyjne i oryginalne rzeczy. Mogą też lubić wychodzić i ubierać się w eleganckie i modne ubrania. Ten piękny kamień jest odpowiedni dla par, które lubią stylowe i bezstresowe życie.

Pierścionek zaręczynowy - w kształcie serca

pinterest.com
pinterest.com

Ten krój zawsze wygląda słodko i romantycznie. Pary, które wybierają tego typu pierścionek, są prawdziwymi romantykami i nie boją się okazywać sobie wzajemnej miłości, nawet publicznie. Oboje są sentymentalni i naprawdę opiekuńczy. Co więcej, osobom, które wybiorą ten niecodzienny fason pierścionka, mogą mieć tendencję do wyróżniania się z tłumu.

Cięcie gruszki

pinterest.com
pinterest.com

W takim pierścionku kamień ma kształt łzy. Taki krój pomaga wizualnie wydłużyć palce. Jest to najmniej popularny rodzaj pierścionka. Ludzie, którzy go wybierają, lubią podążać własną ścieżką życia i nie lubią płynąć z prądem. Często są to też ludzie ekscentryczni. Nie mają nic przeciwko wyróżnianiu się w tłumie, są indywidualistami i mają wysokie standardy.

Pierścionek zaręczynowy - cięcie poduszki

pinterest.com
pinterest.com

Ten krój wygląda naprawdę kobieco i jest dość modny. Kształt kamienia ma duże fasety z lekko zaokrąglonymi narożnikami, dzięki czemu wygląda delikatnie i nie jest zbyt masywny. Taki krój był popularny przez wiele stuleci ze względu na jego wyrafinowanie, które było odpowiednie dla każdej epoki. Pary, które wybierają ten styl, mogą uwielbiać łagodny i subtelny wygląd, jednak nadal lubią być zauważane przez innych ludzi.

Krój Asschera

pinterest.com
pinterest.com

Krój Asschera emanuje klasycznymi klimatami. Taki pierścionek jest hybrydą innych rodzajów pierścionków zaręczynowych, a dodając do niego dodatkowe diamenty po bokach, pierścionek nabiera unikatowego, vintage wdzięku. Ten rodzaj pierścionka jest wybierany przez ludzi, którzy lubią styl retro i lubią prezentować się nietypowo.

Pierścionek zaręczynowy o owalnym kroju

pinterest.com
pinterest.com

Owalny szlif to diament z iskierkami, który ma okrągły, niepowtarzalny kształt markizy. Te cechy nadają pierścionkowi ekskluzywny wygląd. Został stworzony w latach 50. XX wieku jako hybryda innych popularnych kształtów i od tego czasu ten krój pozostaje jednym z najpopularniejszych. Pary, które preferują ten rodzaj pierścionka, mogą być osobami, które lubią wyprzedzać trendy, ale znają też umiar. Wiedzą jak zachować klasyczny, lecz wciąż współczesny styl.

Ustawienie pasjansa

pexels.com
pexels.com

Ustawienie pasjansa to nie tylko ponadczasowa moda. Pary, które wybierają ten nieskomplikowany, ale stylowy design, w codziennym życiu potrafią cieszyć się prostszymi rzeczami. Są to prawdopodobnie ludzie, którzy nie lubią zaśmiecać przestrzeni wokół siebie, dlatego też czują się swobodnie z podstawowymi rzeczami i nie potrzebują zbyt wiele, aby być szczęśliwym.

Pierścionek zaręczynowy - ustawienie 3 kamieni

pinterest.com
pinterest.com

Ustawienia z 3 kamieniami są bardzo popularne wśród wielu kobiet. Nie tylko wyglądają pięknie i elegancko, ale także reprezentują oś czasu związku. Trzy kamienie w pierścieniu reprezentują przeszłość, teraźniejszość i przyszłość pary.

Wysoka cena pierścionka zaręczynowego także może zdradzać informacje o małżeństwie

pinterest.com
pinterest.com

Okazuje się, że koszt pierścionka zaręczynowego może być związany z datą rozwodu! Według badań przeprowadzonych przez Emory University, jeśli ludzie wydają zbyt dużo pieniędzy na pierścionki zaręczynowe, są bardziej skłonni się rozwieść niż ci, którzy zdecydują się zaoszczędzić na kosztach. Co więcej, naukowcy odkryli, że wydatki na wesele mogą dodatkowo obciążyć pannę młodą, co może również prowadzić do rozwodu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także