PoradyKiedyś była sprzątaczką w hotelu. Zdradza jakie miejsca sprawdzić po wejściu do pokoju

Kiedyś była sprzątaczką w hotelu. Zdradza jakie miejsca sprawdzić po wejściu do pokoju

Kiedyś była sprzątaczką w hotelu. Zdradza jakie miejsca sprawdzić po wejściu do pokoju
Manuel

31.10.2022 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy przebywasz w hotelu, dobrym pomysłem jest sprawdzenie swojego pokoju pod kątem pluskiew, jak tylko przyjedziesz. Najczęściej kryją się one w łóżkach. I to nie tylko w tanich hotelach. Pluskwy w materacu są pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić.

Jak zbadać czy są pluskwy w materacu?

Przynieś ze sobą małą latarkę, gdy zamierzasz zatrzymać się w hotelu; to ułatwi ci przejrzenie pokoju. Jak tylko przyjedziesz, trzymaj swoją walizkę na podłodze z dala od łóżka lub umieść ją w łazience. Te miejsca są mniej narażone na obecność pluskiew. Nigdy nie kładź swojej walizki, ubrań lub rzeczy osobistych na łóżku, ponieważ jest to najczęstszy sposób, aby pluskwy dostały się do nich i w nich zagnieździły. A potem razem z nimi zawitały do Twojego domu.

pluskwy w materacu, fot. genialne.pl
pluskwy w materacu, fot. genialne.pl

Zacznij inspekcję od materaca, ponieważ jest to najczęstszy obszar występowania pluskiew. Delikatnie usuń prześcieradło i podkładkę pod materac, sprawdzając cztery rogi materaca i sprężyny. Nie śpiesz się z dokładnym przejrzeniem wszystkich tych powierzchni. Czasem jest lepiej stracić minutę czy dwie więcej, niż niepotrzebnie narazić się na poważne problemy i przykrości. Jeśli zauważyłeś na pokryciu materaca czarne lub brązowe kropki lub plamy pod żadnym pozorem się na niego nie kładź i zażądaj jego wymiany (i nie zapomnij złożyć sobie serdecznych gratulacji – właśnie się uratowałeś przed pogryzieniem).

"Jeśli nie znalazłem żadnej pluskwy w materacu, to czy jeszcze coś powinienem sprawdzić?"

Niestety tak. Innym ważnym miejscem do sprawdzenia pod kątem obecności pluskiew, są szafki. Są one często pomijane, a przecież także i tam mogą one żerować przez dłuższy czas, będąc pozostałością, po którymś z wcześniejszych gości mieszkających w pokoju. Sprawdź te miejsca bardzo dokładnie, koncentrując się na pęknięciach i szczelinach.

pluskwy w materacu, fot. genialne.pl
pluskwy w materacu, fot. genialne.pl

Jeśli chcesz przeprowadzić jeszcze bardziej dogłębną inspekcję swojego pokoju, zalecamy następujące czynności. Sprawdź czy nie ma pluskiew wzdłuż krawędzi, szwów i innych małych obszarów materaca i sprężyny. Kontynuuj inspekcję od zagłówka. W większości hoteli wezgłowie jest przymocowane do ściany. Użyj latarki, aby zajrzeć w szczelinę pomiędzy ścianą a wezgłowiem. Następnie sprawdź wszystkie meble wokół łóżka i wszelkie obrazy wiszące na ścianie. Upewnij się, że sprawdzasz wszystkie pęknięcia i szczeliny nocnej szafki, włączając w to otwory na śruby, połączenia i w szufladach. Gdy już upewnisz się, że te obszary nie mają pluskiew, przejdź do innych mebli w pokoju, zwłaszcza tapicerowanych krzeseł. Podczas sprawdzania zwróć szczególną uwagę na szwy.

Jeśli znajdziesz pluskwy w swoim pokoju hotelowym, powiadom recepcję natychmiast i poproś o przeniesienie do nowego pokoju, który nie znajduje się obok pokoju, w którym znalazłeś pluskwy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także