DIYOzdoby BożonarodzenioweZamień poręcze w swoim domu na świąteczne ślizgawki dla pingwinów. Kraina lodu pod własnym dachem

Zamień poręcze w swoim domu na świąteczne ślizgawki dla pingwinów. Kraina lodu pod własnym dachem

genialne
genialne
02.12.2021 09:10

Przed nadchodzącym Bożym Narodzeniem chyba każdy zabiera się za dekorowanie własnego domu lub mieszkania. W tym roku przełam tradycje i do przyozdobienia poręczy schodów wykorzystaj pingwiny.

Proper Manchester/facebook
Proper Manchester/facebook

Domowa kraina lodu

Poręcz schodów nadaje się idealnie do zaaranżowania ślizgawki dla pingwinów. To coś zupełnie innego niż zielone łańcuchy czy lampki przymocowane do balustrady. Zwierzaki szusujące po śniegu zamienią Twój dom w prawdziwą lodową krainę. Każde dziecko będzie zachwycone taką ozdobą. ;)

pinterest
pinterest

Ciepły śnieg możesz zrobić z dowolnej białej tkaniny, którą ładnie udrapujesz na balustradzie. Najlepiej będzie przykleić ją za pomocą dwustronnej taśmy. Na rynku jest całkiem sporo materiałów, które posłużą pingwinom za ślizgawkę. W tej roli dobrze sprawdzą się: materiały pluszowe lub futerkowe, watolina, wypełnienie do poduszek, puch silikonowy czy specjalna mata wyglądająca jak rolka waty (tzw. snow blanket).

pinterest
pinterest

Pingwiny w czapeczkach

W kwestii doboru pingwinów panuje całkowita dowolność. Mogą to być tradycyjne pluszaki lub pingwiny dziergane na szydełku. Uroczo wyglądają ubrane w czapeczki i szaliki.

pinterest
pinterest

Dodatkowe ozdoby

Domową ślizgawkę możesz przystroić małymi choinkami, światełkami, łańcuchami, piórkami czy gwiazdkami. Każdy pomysł jest dobry. ;)

pinterest
pinterest

A jeżeli nie przepadasz za pingwinami, to na poręczy zawsze mogą ślizgać się bałwanki. ;) 

pinterest
pinterest

Ten ciekawy efekt świetlny na zdjęciu powyżej został osiągnięty w bardzo prosty sposób. Światełka należy przykleić do poręczy i zakryć je materiałem. Prosty trik dający duży efekt. ;)

pinterest
pinterest

Jaka jest Twoja ulubiona dekoracja świąteczna?

7 inspirujących pomysłów na urocze bałwanki ze szklanych kul! Ozdoby, które oczarują każdego

genialne
genialne

Urocze ozdoby świąteczne

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także