NewsyPowstały pierwsze przenośne pisuary dla kobiet. Korzystanie z toalety będzie krótsze

Powstały pierwsze przenośne pisuary dla kobiet. Korzystanie z toalety będzie krótsze

Powstały pierwsze przenośne pisuary dla kobiet. Korzystanie z toalety będzie krótsze
Katarzyna
22.07.2019 14:15

Koniec ze zdaniem "w męskiej zawsze jest krótsza kolejka" czy "faceci mają łatwiej". Powstają pierwsze pisuary dla kobiet, które ułatwią nam opróżnienie pęcherza w miejscu publicznym.

Ile razy mówisz sobie, że skorzystanie z toi-toi'a podczas imprezy plenerowej to ostateczność? Wybierając się na piknik rodzinny czy festiwal w plenerze pewnie wiesz, że jedyną opcją na skorzystanie z toalety to właśnie pójście do ciasnej, plastikowej budki. Jeśli masz szczęście, może uda Ci się upolować papier! Zazwyczaj jednak w tzw. "tojkach" go nie ma. Dodatkowo jest ciemno i raczej fiołkami nie pachnie... Każdy kto choć raz musiał skorzystać z przenośnej toalety dobrze wie o czym mówię!

Pisuary dla kobiet mają skrócić czas korzystania z toalety z 3 minut do 30 sekund

O ile korzystanie z toi - toi'a może nie być większym problemem dla facetów, to kobiety zawsze muszą rozpracować specjalną strategię, aby nie dotknąć zbyt wielu obrzydliwych rzeczy w kabinie, aby nie pobrudzić ubrań i przede wszystkim - aby dobrze trafić w śmierdzącą otchłań toi - toi'a. Tak, jeśli zastanawiacie się dlaczego kobietom zawsze schodzi dłużej w toalecie, to właśnie to może być powodem. Aby niesprawiedliwości było zadość, dodatkowo na masowych imprezach plenerowych mężczyźni bez problemu mogą skorzystać z przenośnych pisuarów. I już można tracić nadzieję i twierdzić, że nikt w tej kwestii nie pomyślał o kobietach, jednak nic bardziej mylnego! Właście powstają pierwsze pisuary dla kobiet.

instagram.com/lapee_dk
instagram.com/lapee_dk

Pisuary dla kobiet to pomysł dwójki projektantów z Kopenhagi - Giny Périer oraz Alexandra Egebjerg'a. Designerzy chcą swoim projektem pomóc dziewczynom i kobietom w wygodny sposób załatwić swoje potrzeby. Lapee, bo tak nazywa się pisuar dla kobiet przetestowano na duńskim festiwalu Roskidle. Na terenie miasteczka umieszczono 48 różowych pisuarach, z których skorzystało blisko 130 tysięcy uczestniczek.

instagram.com/lapee_dk
instagram.com/lapee_dk

Według twórców Lapee jest bardziej wydajne niż tradycyjne toi - toi'e. Jak obiecują pomysłodawcy, różowe pisuary skracają czas korzystania z toalety z 3 minut do 30 sekund! To zdecydowanie dobrzy plus, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że na imprezach masowych zwykle tracimy cenny czas w kolejkach do toalety, gdy w tym czasie moglibyśmy śmiało bawić się na koncertach lub warsztatach plenerowych. Lapee zapewnia kobietom czystsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

instagram.com/lapee_dk
instagram.com/lapee_dk

Co ważne pisuary dla kobiet są tak skonstruowane, żeby każda z dziewczyn mogła bez problemu zrobić siku, a przy tym nie stresować się wzrokiem przypadkowych gapiów. Lapee pozwala schować się za różową ścianką, pozostając poza zasięgiem wzroku przechodniów, a otwarty kształt zapewnia sprawność i funkcjonalność, przy pełnym zachowaniu prywatności.

Póki co nie wiadomo kiedy różowe pisuary dla kobiet pojawią się w Polsce, ale miejmy nadzieję, że ten projekt wkrótce zawita także na imprezach plenerowych w naszym kraju!

instagram.com/lapee_dk
instagram.com/lapee_dk
Co myślisz o pomyśle duńskich projektantów? Korzystałabyś z pisuarów dla kobiet, gdyby pojawiły się w Polsce?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także