PoradyPo co jest otwór w rurze odkurzacza? Używanie go jest niezbędne, by służył nam latami

Po co jest otwór w rurze odkurzacza? Używanie go jest niezbędne, by służył nam latami

Po co jest otwór w rurze odkurzacza? Używanie go jest niezbędne, by służył nam latami
Manuel

15.11.2022 07:00, aktual.: 15.11.2022 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wbrew temu, co sądzi bardzo duża część osób, mały otwór w rurze odkurzacza nie jest elementem dekoracyjnym. Może on znacznie ułatwić Tobie sprzątanie, a nawet jeśli nie, to jego prawidłowe użycie zmniejszy koszty energii pobieranej przez odkurzacz.

Otwór w rurze odkurzacza - siła ssania i nie tylko

Ów mały otwór służy do regulacji siły ssania. Przydaje się to przy odkurzaniu różnych powierzchni i tkanin. Na przykład cienki, lekki dywanik może zostać wessany, jeśli odkurzacz pracuje na pełnej sile ssania. Otwarcie tego otworu zmniejsza siłę ssania.Dzięki temu nie tylko będzie nam się pracowało przy danym materiale wygodniej. Ale też będziemy w stanie skuteczniej go wyczyścić. Ale to nie wszystko. Ten otwór może ponadto też działać jako zawór bezpieczeństwa, jeśli przypadkowo zassiesz plastikową torbę i zatkasz rurę. W takiej sytuacji po prostu zacznie ona zasysać powietrze przez otwór. Jeśli zajdzie taka sytuacja, to mając otwór otwarty prawdopodobnie uratujesz silnik. W przeciwnym wypadku może ulec uszkodzeniu, a nawet całkowitemu spaleniu. Jak więc widzisz zdecydowanie warto korzystać z tego otworu. Ułatwia on pracę i czyni ją bardziej bezpieczną.

freepik
freepik

"Ale stamtąd wyleci kurz!"

Wiele osób z jakiegoś niejasnego powodu wierzy, ze po otwarciu małego otworu w rurze odkurzacza narazi się na to, że wydobędzie się stamtąd kurz. To nieprawda. Kurz nigdy nie wydostałby się z otworu. Tak pop prostu są skontrowane odkurzacze, że nie ma na to najmniejszych szans. Ponadto kurz nie może wydostać się z tego otworu, ponieważ powietrze płynie do wewnątrz w kierunku worka/pojemnika, podobnie jak w przypadku węża odkurzacza.

Mówiąc bardziej fachowym językiem: próżnia w tym przypadku robi dokładnie to, co sugeruje jej nazwa, tworzy podciśnienie, czyli obszar o niższym ciśnieniu. Ponieważ powietrze tuż przy otworze jest pod wyższym ciśnieniem niż powietrze wewnątrz rury, otwarcie otworu pozwoli tylko na wejście wysokociśnieniowego powietrza zewnętrznego, a nigdy niskociśnieniowego powietrza wewnętrznego (z kurzem) na zewnątrz.

A tutaj przeczytasz o genialnych trikach, dzięki którym sprzątanie zajmie Ci o połowę mniej czasu. Warto je spróbować w swoim domu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także