PoradyTeraz niezbędnym wyposażeniem mojego auta są stare gazety. Zimą oszczędzają sporo nerów

Teraz niezbędnym wyposażeniem mojego auta są stare gazety. Zimą oszczędzają sporo nerów

stare gazety pod dywaniki samochodowe fot. freepik / genialne
stare gazety pod dywaniki samochodowe fot. freepik / genialne
Manuel
20.12.2022 09:00, aktualizacja: 20.12.2022 10:32

Być może zastanawia Cię dlaczego ktoś miałby wkładać stare gazety pod dywaniki samochodowe. Jeśli jeszcze z tym popularnym zimowym trickiem się osobiście nie spotkałeś to zaraz wytłumaczymy Ci dokładnie o co z nim chodzi.

Jak wykorzystać stare gazety w samochodzie podczas zimy?

Pierwszym trik dotyczy szyb i przymarzających wycieraczek. Stare gazety możemy wykorzystać jako podkładki pod pióra wycieraczek. Wystarczy włożyć je między szybę, a będziemy mieć pewność, że nie przyczepią się one. Oszczędza to rano sporo czasu, bo nie wymagają już czekania, aż nawiew ociepli szybę i odklei przymarznięty plastik.

Obraz

Jeśli zimą na co dzień używasz samochodu, to napotykasz pewnie wiele rzeczy, które utrudniają jazdę lub zmniejszają jej komfort. Nic dziwnego, kiedy pogoda na zewnątrz sprawia, że drogi często są zasypane śniegiem wymieszanym z błotem. Albo co gorsza są tak niebezpiecznie oblodzone, że drogę do pracy pokonuje się 2 razy dłużej niż w zwykły dzień roku. Ale problemy pojawiają się nie tylko w trakcie jazdy. Cześć ujawnia się dopiero gdy ją skończysz. Najczęściej bowiem wchodząc do samochodu nie da się nie nanieść do jego wnętrza sporej ilości śniegu.

Sprawia on, że Twoje nogi podczas jazdy mogą ślizgać się po wycieraczce. Nikomu chyba nie trzeba mówić jakie to może być niebezpieczne podczas jazdy. Co więcej, naniesiony śnieg sprawia, że Twoje auto nasiąka wilgocią. Nawet jeśli Twoim gumowym wycieraczkom, które masz pod nogami nic od tego się nie stanie, to za to mogą od owej wilgoci niszczeć inne elementy podłoża, a cały samochód może nieprzyjemnie zacząć pachnieć wilgocią. A tego nikt nie chce. Istnieje jednak prosty trick, który pozwala sobie z tym wszystkim poradzić. Wielu Polaków wykorzystuje go od lat i warto do nich dołączyć.

stare gazety pod dywaniki samochodowe, fot. freepik
stare gazety pod dywaniki samochodowe, fot. freepik

"Dlatego właśnie wkładam stare gazety pod dywaniki samochodowe..."

Dobrym sposobem na poradzenie sobie z resztkami śniegu gromadzącymi się na i wokół wycieraczek jest rozłożenie pod nimi starych, niepotrzebnych gazet. Z łatwością wchłoną one wszelką wilgoć, jaka się przez naniesiony śnieg pojawi. Dzięki nim Twój samochód będzie dużo przyjemniejszym miejscem, a jazda będzie dużo bardziej komfortowa. Poza tym nie będziesz musiał na koniec każdego dnia brać się za żmudne czyszczenie miejsca gdzie trzymasz w samochodzie nogi. Wystarczy bowiem, że jedynie usuniesz owe stare gazety (które zdążyły już wchłonąć całą wilgoć i drobinki śniegu) i wymienisz je na nowe.

Zobacz film z wykorzystaniem starych gazet w samochodzie

Jak przygotować auto na zimę? 3 tanie akcesoria, które musisz mieć!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także