PoradyPo czyszczeniu zmywarki robię jedną rzecz. Dłużej pozostaje czysta i pachnąca

Po czyszczeniu zmywarki robię jedną rzecz. Dłużej pozostaje czysta i pachnąca

Jak czyścić zmywarkę? fot. freepik
Jak czyścić zmywarkę? fot. freepik
Manuel

04.12.2022 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić zmywarkę, żeby była czysta i pachnąca, to mamy dzisiaj dla Ciebie prosty trick, dzięki któremu tak będzie zawsze. Jedyne czego potrzebujesz, to ćwiartka cytryny i odrobina kwasku cytrynowego.

To moja zmywarka się sama nie wyczyści?

Może wydawać się dziwne, aby martwić się o to, jak wyczyścić zmywarkę. W końcu to urządzenie, którego zadaniem jest mycie naczyń. Ale te poręczne urządzenia co jakiś czas same wymagają rutynowego czyszczenia. Zupełnie tak jak i inne urządzenia kuchenne. Dzieje się tak dlatego, że np. drzwiczki przyciągają odciski palców za każdym razem, gdy ładujesz do nich brudne naczynia, a wnętrze (zwłaszcza narożniki i szczeliny) gromadzi pozostałości składające się z cząstek jedzenia, tłuszczu i resztek mydlanych. Te osady nie tylko źle wyglądają, ale w końcu zaczynają powodować, że Twoja zmywarka śmierdzi z powodu bakterii, które rozwijają się w ciepłych, wilgotnych i ciemnych zakamarkach.

jak wyczyścić zmywarkę, fot. genialne.pl
jak wyczyścić zmywarkę, fot. genialne.pl

Jak często powinienem czyścić swoją zmywarkę?

Czyszczenie śmierdzącej zmywarki nie wymaga wiele i nie musi być wykonywane bardzo często. W rzeczywistości, comiesięczne czyszczenie może utrzymać zmywarkę wyglądającą jak nowa i działającą dobrze. Naprawdę nie ma powodu, by robić to częściej. Ale i nie powinieneś się za to brać dużo rzadziej. Przynajmniej jeśli zależy Ci na podstawowej higienie urządzenia, którego używasz.

Jeśli chodzi o zwalczanie bakterii, osadów mineralnych i innych efektów twardej wody, to świetnie sprawdza się tutaj najzwyklejsza cytryna i podstawowe produkty na niej bazujące, takie jak np. kwasek cytrynowy.

jak wyczyścić zmywarkę, fot. genialne.pl
jak wyczyścić zmywarkę, fot. genialne.pl

Jak wyczyścić zmywarkę za pomocą cytryny i kwasku cytrynowego?

Czyszczenie za pomocą cytryny może zdziałać cuda. Przeprowadzimy Cię teraz przez cały proces krok po kroku. Czyszczenie zacznij od odkręcenia filtra zmywarki. Wysp do środka 3 łyżki kwasku cytrynowego. Następnie na górny kosz połóż limonkę. Może to być ćwiartka, albo połówka. Co ważne, nie musi to być zupełnie świeża limonka, może ona już być stara i lekko wysuszona. Zadziała ona niemal tak samo. Następnie ustaw normalny program zmywania (najlepiej pełne mycie) i włącz swoje urządzenie. I to już wszystko co musisz zrobić. Twoja zmywarka po zakończeniu działania programu będzie czysta i pachnąca. A także pozbawiona nieprzyjemnych osadów po twardej wodzie.

Triki dzięki którym najlepiej wykorzystasz możliwości Twojej zmywarki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także