PoradyPodczas sprzątania łazienki zawsze mam pod ręką oliwkę dla dzieci. Jest niezastąpiona!

Podczas sprzątania łazienki zawsze mam pod ręką oliwkę dla dzieci. Jest niezastąpiona!

jak usunąć ślady palców z kranu? fot. genialne.pl
jak usunąć ślady palców z kranu? fot. genialne.pl
24.02.2023 11:43

Jak usunąć ślady palców z kranu i przycisku spłuczki? To zadanie jest banalnie proste i każdy szybko sobie z tym poradzi. Wystarczy tylko wyposażyć się w jeden produkt.

Na chromowanych kranach w łazience oraz spłuczce często pozostają odciski palców, a także nieestetyczny osad z mydła czy ślady po kropelkach wody. Jak skutecznie pozbyć się tych znaków? Okazuje się, że jest na to bardzo prosty patent.

Jak pozbyć się śladów palców?

Najpierw kup w sklepie zwykłą oliwkę dla dzieci. Następnie odrobinę kosmetyku nałóż na ściereczkę i zacznij przecierać nią krany, baterie oraz przycisk spłuczki. Od razu zauważysz, że wszelkie zanieczyszczenia oraz odciski palców szybko znikną. Oczywiście jeżeli nie masz akurat oliwki, to możesz spokojnie zastąpić ją oliwą z oliwek lub wybranym olejkiem kosmetycznym.

jak usnąć ślady palców z kranu, fot. Genialne
jak usnąć ślady palców z kranu, fot. Genialne

Jak usunąć białe ślady z czarnego, granitowego zlewozmywaka?

Na ciemnej powierzchni granitu często pojawiają się białe ślady. Patentem na nie jest olejowanie. Ta metoda konserwacji wyrówna koloryt granitu, doda mu blasku, a także sprawi, że drobne zarysowania nie będą widoczne. Jak przeprowadzić olejowanie?

Najpierw odtłuść zlew i oczywiście usuń z niego wszystkie resztki jedzenia. Następnie wytrzyj go do sucha. Wtedy weź dowolny olej jadalny (dobrym wyborem jest olej lniany, bo ma neutralny zapach) i wcieraj go w granit (użyj ręczników papierowych lub silikonowego pędzelka). Teraz zostaw zlew z olejem na całą noc (minimum to godzina). Rano usuń nadmiar oleju i ciesz się zupełnie nowym obliczem granitu. Olejowanie warto powtarzać co 2-4 tygodnie.

Jak wyczyścić metalowy zlew w kuchni?

Metalowe zlewy i chromowane krany jest dość trudno utrzymać w czystości. Wszystko dlatego, że widać na nich ślady wody, kamienia oraz wszelkie osady. Jednak istnieje patent, który sprawi, że Twój zlew zyska nowe życie.

jak usnąć ślady palców z kranu, fot. Genialne
jak usnąć ślady palców z kranu, fot. Genialne

Weź piankę do golenia (może być ta przeznaczona dla mężczyzn lub kobiet). Następnie kosmetyk nałóż na cały zlew i baterie. Odczekaj ok. 1o minut i zacznij gąbką wcierać piankę w powierzchnię zlewozmywaka. Na koniec usuń nadmiar pianki i przejrzyj zlew suszą szmatką.

Triki dzięki którym najlepiej wykorzystasz możliwości Twojej zmywarki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także