PoradyPodczas wyjazdu na ferie skorzystaj z tego triku z zamrażarką. Przyda Ci się bardzo

Podczas wyjazdu na ferie skorzystaj z tego triku z zamrażarką. Przyda Ci się bardzo

zatrucie jedzeniem z lodówki fot. genialne.pl
zatrucie jedzeniem z lodówki fot. genialne.pl
Manuel

24.01.2023 18:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zatrucie jedzeniem z lodówki może być poważnym problemem, zwłaszcza jeśli na co dzień przez wiele godzin wszyscy domownicy przebywają poza domem, albo jedziesz z całą rodziną na wakacje. Pokażemy Ci prosty trik, który może Cię przed tym uchronić.

Ty w drogę, a tymczasem jedzenie w lodówce się psuje...

Wyobraź sobie prostą sytuację: postanawiasz ze swoją ukochaną rodzinką pojechać gdzieś na tydzień na wakacje. Albo chociaż wyskoczyć gdzieś w góry na najbliższy weekend. Przez ten czas nie ma nikogo w domu, a lodówkę pozostawiasz na chodzie i do tego jest mocno zapakowana jedzeniem, bo zwyczajnie nie zdążyliście wszystkiego skonsumować.

W wielu miejscach Polski niestety wciąż zdarza się, że tak ot znienacka może zabraknąć prądu na skutek jakiejś awarii. Częste jest to wciąż niestety zwłaszcza na terenach wiejskich, ale nawet w niektórych miastach się zdarza. Problemem w przypadku kilkugodzinnego braku prądu jest to, że po przyjeździe możesz nie zauważyć tego, że doszło do awarii. A w jej wyniku jedzenie w lodówce i zamrażarce może się rozmrozić, a potem ponownie zamrozić.

Wszyscy wiemy, co to może niestety oznaczać - że jedzenie będzie zepsute i niezdatne do spożycia. Tyle, że jeśli Cię przez ten czas nie było w domu, to możesz całego procesu nie zauważyć. I nawet nie zauważysz, kiedy umieścisz na talerzu coś nie nadającego się zupełnie do spożycia. Może się to bardzo łatwo zakończyć poważnym zatruciem pokarmowym i nawet koniecznością dłuższej wizyty w szpitalu. Na szczęście da się takiej sytuacji w całości uniknąć, jeśli tylko zastosujesz opisaną poniżej sztuczkę.

Zatrucie jedzeniem z lodówki - tak się przed nim uchronisz

Weź jak najmniejsza buteleczkę z napojem i opróżnij jej zawartość tak, by została w niej mniej więcej 1/5 napoju. Teraz włóż ją do zamrażarki i czekaj aż napój się zamrozi.

Zatrucie jedzeniem z lodówki fot. genialne.pl
Zatrucie jedzeniem z lodówki fot. genialne.pl

Następnie weź drugą buteleczkę, opróżnij ją i odetnij nożyczkami lub nożem jej górną część. Teraz weź zamrożony napój z zamrażarki i odwracając go do góry nogami umieść go w dolnej części odciętej buteleczki. I już wszystko masz gotowe. Teraz jedynie pozostaje naszą "kolumienkę" włożyć do zamrażarki. I możesz już bezpiecznie wyprawiać się w drogę.

Zatrucie jedzeniem z lodówki fot. genialne.pl
Zatrucie jedzeniem z lodówki fot. genialne.pl

Po przyjeździe bardzo łatwo sprawdzisz czy coś się działo z jedzeniem w lodówce/zamrażarce i czy mogło ulec rozmrożeniu. Jak? Wystarczy, że spojrzysz na swoją "kolumienkę" - jeśli napój w niej wciąż będzie się znajdował u góry, to znaczy, że lodówka/zamrażarka pracowały cały czas nieprzerwanie i jedzenie w nich nie uległo zepsuciu. Jeśli natomiast napój znajduje się na dole, to znaczy, że lodówka/zamrażarka przez jakiś czas nie pracowały i raczej nie powinieneś tykać jedzenia w nich.

Zobacz triki na przechowywanie jedzenia. Dzięki nim nic się nie marnuje w koszu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także