PoradyLajfhakiStewardessa zdradza 9 zaskakujących rzeczy na temat latania. Mogłeś o nich nie wiedzieć

Stewardessa zdradza 9 zaskakujących rzeczy na temat latania. Mogłeś o nich nie wiedzieć

Stewardessa zdradza 9 zaskakujących rzeczy na temat latania. Mogłeś o nich nie wiedzieć
Katarzyna

05.07.2019 09:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż zazwyczaj chwalimy sobie podróż samolotem to wiemy, że wypadki się zdarzają i czasami miły rejs zamienia się w największy koszmar, każdego podróżującego. Za ciasne fotele, niemiła obsługa czy kopiący w siedzenie sąsiad to nie wszystko co może Cię zdenerwować i zaskoczyć w trakcie podróży.

Oto zaskakujące fakty dotyczące podróżowania samolotem!

#1 Specjalne szkolenia stewardes

Może Ci się wydawać, że za uśmiechniętą buzią pani z samolotu skrywa się wielkoduszne serce (i najprawdopodobniej tak jest) ale musisz wiedzieć, że załoga samolotu przeszła specjalne szkolenie w dziedzinie samoobrony. Także jeśli na pokładzie jakiś pasażer będzie sprawiał problemy, stewardesy nie zastanowią się długo co z tym zrobić.

#2 Zwierzęta

Podczas podróży zwierzęta są narażone na ogromną ilość hałasu, tylko pomyśl jeśli niektórzy ludzie korzystają z zatyczek do uszu podczas lotu, to jak w luku (gdzie jest znacznie głośniej) radzą sobie zwierzęta. Dodatkowo warunki w takim miejscu nie są zbyt przyjemne - jest ciemno i zimo (lub często wręcz przeciwnie piekielnie gorąco).

#3 Powietrze, którym oddychasz

Tak naprawdę to mieszanka skompresowanego zewnętrznego powietrza z silnika oraz powietrza kabiny. Nie ma sposobu, aby wykryć, czy jest ono zanieczyszczone zarazkami lub oparami, ale linie lotnicze zapewniają nas, że powietrze wypuszczane z organizmu Twojego sąsiada mogą być znacznie gorsze (jeśli wiesz o czym mówię).

#4 Nie pij wody

Pośród sekretów udostępnianych online przez stewardesy jest fakt dotyczący wody. Przeważnie zbiornik z wodą do picia jest uzupełniany tą samą cieszą, która znajduje się w pojemniku do spuszczania wody w toalecie. Dlatego też zastanów się zanim zamówisz szklankę wody lub herbatę bądź kawę.

#5 Składane stoliki

Na tych stolikach znajdują się przeważnie tace z jedzeniem oraz laptopy, ale często też używane są jako stoliki do przewijania dzieci. Stoliki nie są regularnie czyszczone ze względu na krótkie postoje między rejsami, dlatego też warto mieć ze sobą chusteczki nawilżane i samemu przetrzeć stolik, zanim umieści się na nim porcję z jedzeniem.

#6 Otwieranie łazienki

Jeśli myślisz, że możesz zachować 100% prywatność w łazience, to musisz wiedzieć, że stewardesy mogą otworzyć kabinę od zewnątrz. Pod napisem "toaleta" znajduje się specjalny mechanizm przesuwny, który pozwala na odblokowanie drzwi.

#7 Poduszki, koce i słuchawki

Te przedmioty są współdzielone, dlatego jeśli poprosisz o koc czy poduszkę, stewardesa przyniesie Ci ją, lecz może być ona już użytkowana przez innego pasażera. Nie byłoby to takie straszne gdyby nie fakt, że są one rzadko prane. Ze względu na to mogą one zawierać ogromną ilość zarazków, płyny ustrojowe a nawet wszy.

#8 Nie ściągaj butów

Po pierwsze, raczej nikt nie chce widzieć bosych stóp unoszących się blisko swojej twarzy. Po drugie Twoje stopy mogą nie pachnieć najpiękniej dlatego lepiej zostawić buty. Po trzecie, chodzenie na bosaka przez samolotowy korytarz, a co gorsza pójście tak do toalety, wiąże się z chodzeniem po posadzce pełnej brudu i zarazków, a nie raz nawet zaschniętej krwi czy wymiotów.

#9 Piloci mogą działać jak policja

Na pokładzie samolotu znajdują się kajdanki, a jeśli z jakimś pasażerem pojawią się poważne problemy pilot ma pełne prawo go zaaresztować. Jeśli pasażer nie będzie przestrzegać przepisów, może nawet zawrócić samolot.

Co najbardziej Cię zszokowało? Wiedziałeś o tych rzeczach?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także