PoradyLajfhakiPodziurawiła pastę do zębów i wrzuciła do spłuczki. Oszczędza przy każdym spuszczeniu wody

Podziurawiła pastę do zębów i wrzuciła do spłuczki. Oszczędza przy każdym spuszczeniu wody

odświeżacz do toalety, fot. Genialne
odświeżacz do toalety, fot. Genialne
20.07.2023 12:43

Często zdarza się, że poszukujemy prostych, ale skutecznych rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić czas na codziennych obowiązkach. Sprzątanie, szczególnie łazienki, jest jednym z tych zadań, które zazwyczaj pochłaniają sporo czasu. Warto poznać pewien trik z wykorzystaniem pasty do zębów, który sprawi, że nieprzyjemne zapachy w twojej łazience staną się przeszłością.

Produkty takie jak kostki zapachowe, które mają za zadanie utrzymać przyjemny zapach w toalecie, nie należą do najtańszych. Co więcej, zazwyczaj zużywają się bardzo szybko, co sprawia, że nie są zbyt wydajne. Jak zatem sobie z tym poradzić? Odpowiedź jest prosta — możesz samodzielnie stworzyć odświeżacz do swojego sedesu.

Jak samodzielnie wykonać odświeżacz do toalety?

Do tego celu wystarczy zwykła pasta do zębów. Może to brzmieć nieco szokująco, ale ten patent naprawdę działa. Istnieją dwa sposoby na wykonanie takiego odświeżacza, dzięki czemu możesz go zastosować zarówno w sedesie wiszącym, jak i kompaktowym (tradycyjnym, stojącym na podłodze).

Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić odświeżacz do sedesu wiszącego, oto krok po kroku instrukcja:

  1. Zakup tubkę pasty do zębów i zrób w niej kilka otworów. Najlepiej sprawdzi się do tego celu pineska.
  2. Ściśnij tubkę, aby pasta mogła swobodnie wydostać się przez wykonane dziurki.
  3. Następnie wrzuć tubkę pasty do zbiornika z wodą.
  4. Na koniec załóż pokrywę. Od teraz, za każdym razem, gdy spuszczasz wodę w toalecie, poczujesz przyjemny, miętowy zapach.
Genialne/facebook
Genialne/facebook

Drugi patent na domowy odświeżacz do toalety

Jeśli natomiast zastanawiasz się, jak zrobić odświeżacz do sedesu kompaktowego, to również jest na to sposób. Możesz po prostu wycisnąć pastę do plastikowego opakowania po poprzednim środku odświeżającym. Drugi sposób to zrobienie kilku dziurek w tubce, a następnie zawieszenie jej na dowolnym haczyku (może to być ten, który pozyskasz z pustego opakowania po kostce toaletowej). Odświeżacz wykonany z pasty do zębów jest bardzo wydajny i powinien wystarczyć nawet na 3 miesiące.

Genialne/facebook
Genialne/facebook

Inne ciekawe zastosowanie pasty do zębów

Pasta do zębów ma również inne nietypowe zastosowania. Może okazać się niezwykle przydatna dla osób palących papierosy. Czasem pojawiają się na ich palcach żółte plamy wywołane dymem tytoniowym. Aby się ich pozbyć, wystarczy wycisnąć odrobinę pasty na żółty obszar jednego z palców, a następnie użyć szczoteczki do zębów, aby przez kilka minut wcierać pastę w żółtą skórę. Po tym czasie opłucz palce ciepłą wodą. Jeżeli plamy są wyjątkowo trudne do usunięcia, spróbuj użyć pasty wybielającej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także