PoradyPołącz ten produkt z płynem do mycia naczyń. Szybko usuwa kamień, rdzę i tłuszcz

Połącz ten produkt z płynem do mycia naczyń. Szybko usuwa kamień, rdzę i tłuszcz

Połącz ten produkt z płynem do mycia naczyń. Szybko usuwa kamień, rdzę i tłuszcz
09.05.2023 09:06, aktualizacja: 09.05.2023 10:38

Zrób samodzielnie domowy odtłuszczacz i pozbądź się wszystkich uciążliwych plam. Ten specyfik usunie też zaschnięte jedzenie z kuchennego blatu.

Jak wiadomo w kuchni wszelkie plamy powstają niezwykle łatwo. Na ich występowanie narażony jest w szczególności blat roboczy, stół oraz kuchenka. Najtrudniejsze do usunięcia są tłuste plamy i zaschnięte resztki jedzenia. Co zrobić, aby się ich skutecznie pozbyć?

Jak zrobić domowy odtłuszczacz?

Oczywiście doskonałe właściwości odtłuszczające ma płyn do mycia naczyń. Jednak są takie plamy, z którymi on nie jest w stanie sobie poradzić. Wówczas warto zrobić swój własny specyfik, dzięki któremu bez szorowania pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń. Weź jedną miarkę płynu do mycia naczyń oraz jedną miarkę napoju typu cola. Oba specyfiki dobrze wymieszaj i zaaplikuj na plamy. Odczekaj ok. 15 minut. Na koniec gąbką lub ściereczką usuń tłuste ślady. Cola zawiera kwas fosforowy, który usuwa tłuszcz, kamień, a także rdzę. Jeżeli nie masz akurat pod ręką napoju gazowanego, to możesz go zastąpić octem spirytusowym. Zmieszaj go również z płynem do mycia naczyń. Ten produkt ma także działanie odkażające i zdezynfekuje wszystkie powierzchnie. Jednak jego minusem jest dość intensywny zapach.

domowy odtłuszczacz, fot. gettyimages
domowy odtłuszczacz, fot. gettyimages

Do czego wykorzystać colę podczas sprzątania?

Cudowne działanie coli wykorzystaj nie tylko w kuchni. Ten napój znajdzie swoje zastosowanie także podczas sprzątania łazienki. Z coli zrób kostki odświeżające do toalety. Najpierw do pojemnika wlej colę, a następnie dodaj pastę do mycia zębów. Całość dobrze wymieszaj. Następnie płyn przelej do foremki przeznaczonej do robienia kostek lodu, a ją umieść w zamrażarce. Po ścięciu się płynu otrzymasz kostki toaletowe. Wrzucaj je do sedesu kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. One dobrze odświeżają oraz dezynfekują WC. Dodatkowo cola świetnie nada się też do odkamieniania toalety. Do muszli wlej jej całą butelkę. Następnie pozwól napojowi działać przez całą noc. Rano szczotką wyszoruj sedes i spuść wodę. Szybko przekonasz się, że cola w przeciągu kilkunastu godzin skutecznie usunęła wszelkie osady, kamień, a nawet rdzę.

domowy odtłuszczacz, fot. gettyimages
domowy odtłuszczacz, fot. gettyimages

13 SPRYTNYCH zastosowań WD-40, o których WIĘKSZOŚĆ LUDZI NIE MA POJĘCIA

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także