PoradyPolej tym firany i zostaw na 15 min. Będą śnieżnobiałe jak nowe, bez wysiłku

Polej tym firany i zostaw na 15 min. Będą śnieżnobiałe jak nowe, bez wysiłku

Polej tym firany i zostaw na 15 min. Będą śnieżnobiałe jak nowe, bez wysiłku
Manuel

02.01.2023 07:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy Twoje firany są śnieżnobiałe, czy może ich barwa daleko odbiega od tego, jak chciałabyś, aby wyglądały? Dziś podamy Ci prosty i skuteczny, domowy sposób na śnieżnobiałe firanki. Odtąd będą się prezentować tak ładnie, że pozazdroszczą Ci wszystkie sąsiadki.

Jak często należy wybielać firany?

Firanki należy wybielać zawsze przed ich wypraniem. W zależności od nagromadzenia brudu, powinno się to robić średnio co dwa miesiące. Wszystko zależy od tego, jak dużo kurzu znajduje się w Twoim domu lub mieszkaniu. Zazwyczaj czyszczenie firanek odbywa się częściej, jeśli w domu są osoby palące. Dym papierosowy jest jednym z największych zagrożeń dla śnieżnobiałego koloru firanek. Czyszczenie firanek powinno być wykonywane częściej jeśli wiszą one w kuchni. Są bowiem narażone na działanie oparów powstających podczas gotowania. Przez to brudzą się znacznie szybciej niż firanki w innych pomieszczeniach domu.

firany, fot. freepik
firany, fot. freepik

Jak czyścić firanki za pomocą sody oczyszczonej lub proszku?

Soda oczyszczona i proszek do pieczenia świetnie sprawdzają się w kuchni, gdzie używa się ich do pieczenia. Jednak takie produkty są także skuteczne przy czyszczeniu firanek. Jest to też jedna z najtańszych metod. Aby za ich pomocą uzyskać śnieżnobiałe firanki najpierw przygotuj roztwór z użyciem jednego małego opakowania proszku do pieczenia i/lub sody oczyszczonej oraz kilku litrów wody. Namocz w nim firanki przez około 30 minut, a następnie wypierz zasłony w pralce. I to wszystko co musisz zrobić. Twoje firanki będą miały piękny, śnieżnobiały kolor.

Dlaczego lepiej jest wyczyścić firany za pomocą domowych sposobów niż profesjonalnych środków?

Jest wiele profesjonalnych produktów do czyszczenia firanek. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich zawiera substancje chemiczne, które mogą wpłynąć nie tylko na kolor, ale również na trwałość tkaniny. Wielu właścicieli domów twierdzi, że po kilkukrotnym użyciu takich środków trwałość zasłon zmalała i musieli je wymienić na nowe. Dlatego zamiast użyć sklepowych, chemicznych środków do czyszczenia firanek, warto wybrać domowe sposoby. Często są one o wiele bardziej skuteczne i co najważniejsze - bezpieczniejsze.

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie. Sprawią, że pranie będzie dużo przyjemniejsza czynnością

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także