PoradyPolej tym szczotkę do toalety. Resztki spłyną i znów będzie czysta jak nowa

Polej tym szczotkę do toalety. Resztki spłyną i znów będzie czysta jak nowa

Polej tym szczotkę do toalety. Resztki spłyną i znów będzie czysta jak nowa
Manuel
13.03.2023 21:18

Szczotka od WC jest często miejscem, gdzie gromadzą się różne nieprzyjemne odpadki, z którymi wolelibyśmy już nigdy nie mieć do czynienia. Pokażemy Ci dziś, jak ją w prosty i skuteczny sposób wyczyścić, tak żeby była jak nowa.

Wstydliwe sprawy i wstydliwa szczotka

Szczotka od WC jest najczęściej tym przedmiotem, z którym chcielibyśmy mieć najmniejszą możliwą styczność. Są takie osoby, które wzdrygną na samą myśl wzięcia jej do ręki. I nigdy nie robią tego bez rękawiczek lub choćby listka papieru toaletowego.

Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę rzeczy, które się tam gromadzą. Co więcej, nieraz niestety jest bardzo trudno je w całości ze szczotki usunąć. A przecież nie chcielibyśmy nigdy w życiu czyścić jej w sposób manualny.

Nieraz pojawia się więc problem z odpadkami, które na niej zostają. Jak je usunąć, żeby nie było to dla nas przykre? I nie wiązało się z koniecznością dotykania w jakikolwiek sposób powierzchni samej szczotki? Na szczęście jest kilka rozwiązań pozwalających to dokładnie i solidnie zrobić w sposób zupełnie bezdotykowy.

Pokażemy Ci za chwilę jedno z nich, opierające się na środkach spożywczych i chemicznych, które prawdopodobnie już masz w domu. Nie trzeba więc przy tym rozwiązaniu latać specjalnie po cokolwiek do sklepu.

Szczotka od WC, fot. freepik
Szczotka od WC, fot. freepik

Szczotka od WC - jak ją skutecznie wyczyścić domowymi sposobami?

Wszystko, czego będziesz potrzebował to ocet, woda utleniona i soda oczyszczona. Mieszanka tych substancji pozwoli Ci skutecznie usunąć wszelkie bakterie, a także wszelkie zapachy oraz przywrócić świeży wygląd włosia szczotki do ubikacji.

Najpierw do miski wlej pół szklanki octu, dodaj do tego kilka kropel wody utlenionej oraz łyżkę sody oczyszczonej. Całość dokładnie wymieszaj. Następnie tak przygotowaną mieszanką polej szczotkę od WC i pozostaw ją tak na kilka minut. Po tym czasie przepłucz ją dodatkowo pokaźną ilością gorącej wody. I to już wszystko!

Dzięki temu prostemu rozwiązaniu Twoja szczotka będzie wyglądała jak nowa. A po wszelkich odpadkach i nieprzyjemnie pachnących i wyglądających drobinkach nie będzie na niej najmniejszego śladu. Prawda, że było zdecydowanie warto to zrobić. A przy tym nie kosztowało Cię to wiele pieniędzy i było super łatwe.

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie. Sprawią, że pranie będzie dużo przyjemniejsza czynnością

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także