PoradyPołóż otwarty kasztan za drzwiami. Natychmiast pozbędziesz się ohydnego problemu

Połóż otwarty kasztan za drzwiami. Natychmiast pozbędziesz się ohydnego problemu

Połóż otwarty kasztan za drzwiami. Natychmiast pozbędziesz się ohydnego problemu
Manuel

29.11.2022 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dlaczego warto zostawić otwarty kasztan za drzwiami domu? Żeby nie dostali się do niego nieproszeni goście. To żaden zabobon, ani magia. Zaraz pokażemy Ci o co chodzi i kogo się raz na zawsze pozbędziesz.

Dlaczego warto zostawić otwarty kasztan za drzwiami wejściowymi do domu?

Kasztany mają to do siebie, że wydzielają charakterystyczny zapach. Choć dla człowieka jest on prawie niezauważalny, a jeśli już go zauważysz, to jest on zwykle miły dla nosa. Nie znosi go natomiast wiele owadów, a także pająki. W przypadku tych ostatnich jest to jeden z najlepszych sposobów sprawienia, aby trzymały się od naszego mieszkania z daleka. Bo choć pająki nie są szkodnikami i w przytłaczającej większości wypadków nie tylko nie są groźne dla nas, ale i pomagają nam się pozbyć wielu szkodników - pomimo tego wszystkiego większość z nas woli nie mieć z nimi do czynienia w swoich własnych progach. A kasztany są rzeczą, której zapachu te stworzenia nie znoszą. Ale tylko pod warunkiem, że go wyraźnie wyczują w pobliżu.

kasztan za drzwiami, fot. Smart Fox/youtube
kasztan za drzwiami, fot. Smart Fox/youtube

Kasztanem w pająka - krok po kroku

Żeby kasztan skutecznie odstraszył pająki i inne stworzenia, to jego zapach musi być dla tych żyjątek wyraźny. Dlatego koniecznie musisz go rozłupać - tak aby częściowo się otworzył. Jeśli nie masz pojęcia jak to zrobić (samymi rękoma raczej nie masz najmniejszych szans), to wiedz, ze jest kilka narzędzi, które tutaj się dobrze sprawdzą. Jeśli chodzi o te, które przypuszczalnie masz już w domu, to będzie to m. in.dziadek do orzechów. Wystarcz, że umieścisz kasztan w zagłębieniu dziadka, a następnie ściśniesz - dokładnie tak samo jakbyś chciał rozłupać najzwyklejszego orzecha. Inna dobrą alternatywą, która się tutaj doskonale sprawdza jest najzwyklejszy młotek. Uważaj tylko, żeby nie skończyło się obitymi palcami i uciekającym kasztanem. Sa bowiem ludzie, których używanie młotka najwyraźniej przerasta ( i wcale ich niemało).

Na jak długo starcza taki kasztan?

Pojedynczy kasztan po rozłupaniu wzorowo wypełni swoją rolę odstraszacza przez około miesiąc. Potem niestety nie będzie już emitować ze swojego wnętrza zapachu, który byłby w stanie odstraszyć pająki i owady-szkodniki. Po upływie tego czasu musisz go więc wymienić na nowy. Warto w najbliższym czasie nazbierać sobie mały zapasik kasztanów, bo dopóki ich nie otworzysz, to zachowają one swoje właściwości.

6 super przepisów na słodkie przysmaki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także