PoradyLajfhakiPostaw na tarasie. Ta pułapka na komary wyłapie je wszystkie w okolicy

Postaw na tarasie. Ta pułapka na komary wyłapie je wszystkie w okolicy

pułapka na komary fot. freepik
pułapka na komary fot. freepik

31.07.2023 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komary są dość uciążliwymi owadami, które po ugryzieniu zostawiają czerwone i swędzące ślady. Ich obecność skutecznie może zepsuć wieczorne przesiadywanie w ogrodzie. Pomocna w pozbyciu się ich będzie pułapka na komary.

W sklepach dostępnych jest wiele preparatów przeciw komarom. Warto jednak stawiać na naturalne środki. Oto instrukcja, jak zrobić domową pułapkę przeciw komarom, pozbywając się tym samym uciążliwego problemu.

Jak pozbyć się komarów?

Jest wiele sposobów na to, aby odstraszyć komary latem, a tych każdego roku jest prawdziwa plaga. W pierwszym odruchu stosuje się chemiczne spraye i inne preparaty, które z łatwością można kupić w sklepach i drogeriach. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Tańszą alternatywą są domowe sposoby, które równie są skuteczne, co te sklepowe - dodatkowo nie są szkodliwe dla naszego zdrowia i otoczenia. Niektórzy sadzą też w ogrodach rośliny, które odstraszają komary. Należą do nich, m.in.: kocimiętka, koper włoski, lawenda wąskolistna, komarzyca, bodziszek korzeniasty i mięta pieprzowa. Nam nasz sąsiad podczas wspólnego grilla zdradził swój skuteczny trik na to, aby pozbyć się komarów. To pułapka na komary z użyciem cukru i drożdży! Każdy z nas ma je w swojej kuchni i kosztują one naprawdę niewiele względem gotowców!

kogo gryzą komary fot. freepik
kogo gryzą komary fot. freepik

Pułapka na komary, jak ją robić?

Nie jest ona trudna w przygotowaniu, a daje naprawdę zauważalne efekty. Do jej przygotowania potrzebujesz: 1 szklanki wody, 1/4 szklanki cukru, 1 gram drożdży, pustej 2-litrowej butelki. Oto instrukcja przygotowania:

  • Przetnij plastikową butelkę na pół.
  • Wymieszaj cukier ze szklanką gorącej wody.
  • Poczekaj, aż roztwór ostygnie.
  • Po wystygnięciu, wlej go do dolnej połowy butelki.
  • Dodaj drożdże.
  • W ten sposób powstanie dwutlenek węgla, który przyciąga komary.
  • Umieść lejek do góry nogami w drugiej połowie butelki.
  • Owiń butelkę czymś czarnym lub pomaluj zewnętrzną stronę butelki na czarno, pozostawiając odkrytą górę.
  • Umieść butelkę na zewnątrz w miejscu, które jest nieco dalej od normalnego miejsca gromadzenia się - czarny kolor przyciągnie komary.

W ten sposób zrobisz pułapkę, do której przylecą i będziesz mógł się ich pozbyć. Dzięki temu spokojnie odpoczniesz, zarówno w domu, jak i na łonie natury w ogrodzie. Ten trik zadziała w obu miejscach.

Jaki jest najlepszy sposób na komary? Fot. Freepik
Jaki jest najlepszy sposób na komary? Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także