PoradyLajfhakiPotrzyj zamek tym jednym arkuszem, a nareszcie przestanie się zacinać!

Potrzyj zamek tym jednym arkuszem, a nareszcie przestanie się zacinać!

Jak naprawić zamek w kurtce, który się zacina domowym sposobem? Fot. Genialne.pl
Jak naprawić zamek w kurtce, który się zacina domowym sposobem? Fot. Genialne.pl
20.02.2023 10:04

Zacinający się zamek to niezwykle irytujący kłopot – zwłaszcza w chwili, kiedy spieszysz się do wyjścia. Możesz mieć z nim do czynienia nie tylko wtedy, kiedy zakładasz kurtkę – suwak w ulubionych spodniach czy najwygodniejszej bluzie również często bywa niesprawny. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Oto garść patentów, które uratują Twoje nerwy ;)

Kiedy suwak w którymś z Twoich ciuchów nagle przestanie działać jak należy, wcale nie musisz wybierać się do krawca, aby wymienić go na nowy. Jest kilka sprawdzonych patentów, które (choć niezbyt popularne) przynoszą zaskakujące efekty. Nareszcie odetchniesz z ulgą, bo zasuwanie ubrania przestanie wiązać się z szarpaniem, zirytowaniem i marnotrawieniem kolejnych minut na bezskuteczne okiełznanie uporczywego suwaka.

Obraz

Patent na zacinający się suwak z wykorzystaniem… ołówka!

Najpierw przewróć ciuch na lewą stronę, a następnie weź do ręki ołówek i zamaluj nim każdy ząbek zamka błyskawicznego. Pamiętaj, by malować nie tylko po tym fragmencie, który zwykle się zacina, ale po całej długości. To domowy sposób na nałożenie swego rodzaju „smaru” na suwak.

Jak naprawić zacinający się zamek w kurtce? Ten trik jest po prostu genialny!

Zadziała nie tylko w przypadku kurtki, ale również każdego innego ubrania, w którym zamontowano zamek błyskawiczny.

Obraz

Przestań nadwyrężać swoje nerwy oraz jakość materiału ciągłym szarpaniem i nieustannymi próbami naprawienia zamka z wykorzystaniem siły. Jest coś znacznie wygodniejszego i przede wszystkim skuteczniejszego.

Obraz

Jeśli przy kolejnym założeniu kurtki zdenerwujesz się, bo ta znów nie będzie chciała się dosunąć, rozsuń suwak, a następnie spróbuj potrzeć go… papierem do pieczenia! To najszybszy patent, który rozwiąże Twój problem.

Obraz

Jest jeszcze jeden świetny trik na zacinający się zamek w kurtce. Wystarczy ten jeden mały kosmetyk oraz zwykły patyczek kosmetyczny. Kilka chwil, a rozprawisz się z tym irytująco niesprawnym mechanizmem.

Obraz

13 SPRYTNYCH zastosowań WD-40, o których WIĘKSZOŚĆ LUDZI NIE MA POJĘCIA

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także