PoradyLajfhakiLaguna Coca-Cola wygląda jak popularny napój i działa odmładzająco na skórę!

Laguna Coca-Cola wygląda jak popularny napój i działa odmładzająco na skórę!

Jezioro Coca Cola Fot. sacrecoeur1206 / Reddit
Jezioro Coca Cola Fot. sacrecoeur1206 / Reddit
10.06.2023 16:44

Miłośnicy Coca-Coli będą wniebowzięci, kiedy dowiedzą się, że istnieje jezioro coca-cola. Ten niesamowity i efektowny zbiornik wodny znajduje się w Brazylii i każdego roku przyciąga nad swoje wody miliony turystów. Nic dziwnego, robi piorunujące wrażenie!

Jezioro Coca-Cola do złudzenia przypomina ten popularny słodko-gazowany napój. Istny raj na Ziemi. Jeśli chciałbyś wskoczyć do niego i pływać w promieniach słońca, wybierz się na wycieczkę do Brazylii. Po zdjęciach widać, że naprawdę warto!

Jezioro Coca-Cola nie ma w sobie równych

Kiedy usłyszeliśmy, że istnieje jezioro Coca-Cola, byliśmy w niemałym szoku. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, oglądając zdjęcia turystów pływających w jego odmętach. Efekt kolorów zmieniających się na wodzie jest niepowtarzalny. Samo jezioro zaś stało się atrakcją turystyczną, przyciągającą rzeszę nie tylko fanów Coca-Coli. Inne nazwy, których się używa to Lagoa da coca cola, czy też Araraquara i niedawno zostało odkryte przez turystów. Bardzo szybko stało się prawdziwym hitem, a wiele osób publikowało w swoich social mediach zdjęcia z wypoczynku nad tym jeziorem.

Jezioro Coca Cola Fot. sacrecoeur1206 / Reddit
Jezioro Coca Cola Fot. sacrecoeur1206 / Reddit

Jedyne takie na świecie!

Wiele osób zastanawia się, co jest powodem, dzięki któremu woda uzyskała tak niecodzienną barwę. Okazało się, że stało się tak w wyniku składu chemicznego wody i pobliskiej plaży. Zbadano, że zawierają one wiele jodu i tlenku żelaza, zmieszanych z pigmentem zawartym w podłożu. Są tych składników prawdziwą skarbnicą, więc nic dziwnego, że powstał taki efekt. Jeśli chciałbyś wybrać się nad to nietuzinkowe jezioro, znajduje się ono w Brazylii wewnątrz rezerwatu „Mata da Estrela, który obejmuje prawie 2 039,93 hektarów. 

Nazwa oznacza „Gwiezdny Las” i wzięła się kształtu terenu i bajecznej przyrody znajdującej się wokół. Polecamy zobaczyć znajdującą się tam przyrodę i faunę. Jest różnorodna i piękna na tyle, że zapiera dech w piersiach. Dlatego tym bardziej warto je zobaczyć. Samo jezioro otoczone jest białymi wydmami, które są raczej niskie, ale mimo to można się na nie wspinać. Wycieczka w tamten rejon to prawdziwa rajska przygoda, której nie powinno się sobie odmówić! Dodamy, że mimo tak nietuzinkowego koloru, woda w jeziorze jest czysta i spokojnie można się w niej kąpać. Według miejscowych jezioro to ma właściwości lecznicze i odmładzające, jednak jak dotąd nie zostało to potwierdzone badaniami. Dlatego lepiej podchodzić do tego z rezerwą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także