PoradyLajfhakiPoznaj ten trik, a pokochasz mycie okien! Tej wiosny nie zobaczysz na nich smug!

Poznaj ten trik, a pokochasz mycie okien! Tej wiosny nie zobaczysz na nich smug!

trik na mycie okien fot. freepik
trik na mycie okien fot. freepik
13.03.2023 08:01

Znasz to uczucie, kiedy spędziłeś całą sobotę na myciu okien, a efekt i tak Cię nie zadowala? Promienie słońca pokazują Ci, że czyste szyby bez smug były jedynie iluzją? Znamy to doskonale! Dlatego znaleźliśmy rozwiązanie, które niweluje ten efekt. Poznaj nasz magiczny sposób. Ten trik na mycie okien sprawi, że stanie się to przyjemnością, a nie kłopotliwym obowiązkiem od święta.

Smugi, smugi i jeszcze raz smugi...

Mycie okien kojarzy się z kłopotliwymi smugami i syzyfową pracą, która nigdy się nie kończy. Nic dziwnego, że decydujemy się na ich umycie od święta lub udajemy, że żadnych zabrudzeń tak naprawdę nie ma.

Nam też wydawało się, że nasza praca idzie na marne. A czyste okna są tylko snem na jawie. W końcu za każdym razem, kiedy na szybę padły promienie słońca, naszym oczom pokazały się smugi na oknach zaraz po umyciu.

Jednak nie daliśmy się zniechęcić i znaleźliśmy skuteczny domowy sposób na czyste okna. Pożegnaliśmy smugi i naszą złość, że kolejny raz zmarnowaliśmy weekendowy dzień na mycie okien.

trik na mycie okien, fot. Pixabay.com
trik na mycie okien, fot. Pixabay.com

Przepis na domowy płyn do mycia szyb bez smug

Chociaż ta metoda może się wydawać nieco kontrowersyjna, jest naprawdę skuteczna. Jeśli łapiesz się za głowę i zastanawiasz, czym umyć zatłuszczone okna, ten trik to prawdziwa magia!

Wystarczy, że wykorzystasz do tego nabłyszczacz do zmywarki! To świetny sposób na błyszczące okna i przede wszystkim czyste! Bez uciążliwych smug i przymusu polerowania! Szybko i prosto, czy może być lepiej?

trik na mycie okien, fot. Pixabay.com
trik na mycie okien, fot. Pixabay.com

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nabłyszczacz do zmywarki najczęściej w swoim składzie zawiera alkohol i sok z cytryny. Oba te składniki działają cudownie na tłuste osady, a dodatkowo mają działanie nabłyszczające.

Czego chcieć więcej! Poznaj nasze 2 przepisy na domowy płyn do mycia szyb bez smug. Gwarantujemy, że będziesz naprawdę zaskoczony efektem po!

Jak myć okna nabłyszczaczem do zmywarki i alkoholem?

Może Cię to naprawdę zdziwić, ale nabłyszczacz do zmywarki jest świetnym środkiem do mycia okien! Jest też banalny w przygotowaniu, dzięki czemu umyjesz okna znacznie szybciej. Nie tylko nie spędzisz całego dnia na porządkach, ale też unikniesz smug!

Jak myć okna nabłyszczaczem do zmywarki? Wystarczy, że do wody, którą chcesz umyć okna, dodasz niewielką ilość nabłyszczacza, np. szklankę na trzy litry wody. Tak wymieszanym płynem możesz ze spokojem wyczyścić okienne szyby.

trik na mycie okien, fot. Pixabay.com
trik na mycie okien, fot. Pixabay.com

Chociaż alkohol może wydać Ci się jeszcze większą kontrowersją niż płyn nabłyszczający, nie masz czego się obawiać. Etylowy alkohol świetnie rozpuści trudne do usunięcia osady, również te tłuste.

Jednak pamiętaj, aby w trakcie mycia uważać na uszczelki okien i ramy, które alkohol może zniszczyć.  Jak myć okna alkoholem? To również proste. Do około 5 litrów wody dodaj 1-2 łyżki alkoholu i spryskaj takim roztworem szybę, a potem ją wypoleruj. I gotowe! Twoje okna są czyste i błyszczą w promieniach słońca!

Zobacz te triki z zastosowaniem cytryny do sprzątania w domu. Będziesz w szoku!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także