PoradyLajfhaki10 pozycji do spania, które zdradzają wiele o związku. Prawda tkwi w szczegółach!

10 pozycji do spania, które zdradzają wiele o związku. Prawda tkwi w szczegółach!

10 pozycji do spania, które zdradzają wiele o związku. Prawda tkwi w szczegółach!
Mika

04.03.2021 08:41, aktual.: 04.03.2021 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeprowadzone różne badania psychologiczne odkrywają interesującą zależność: każda zmiana w związku wpływa na pozycję, w której śpią partnerzy.

Nie chodzi o to, w jaki sposób zasypiacie, ale to, jak spędzacie noc zaraz po zaśnięciu. Pozycja, w której się budzicie to prawdopodobnie ta, w której spaliście.

Wyniki badań profesora Richarda Wiesemana z Uniwersytetu w Hertfordshire i psychologa Corinne Sweet znajdziecie poniżej.

1. Pozycja „przytulony miesiąc miodowy”

freepik.com
freepik.com

To najczęstsza pozycja par, które zaczęły się spotykać lub spotykają się po długiej rozłące. Jest również popularna wśród małżonków, których życie rodzinne jest wciąż pasjonujące, pełne bliskości i miłości.

2. Pozycja „dialog”

freepik.com
freepik.com

Pozycja jest popularna wśród partnerów, którzy utrzymują silną i stabilną relację, ale z różnych względów muszą więcej czasu poświęcić na komunikację.

3. Pozycja „oglądający gwiazdy”

freepik.com
freepik.com

Partnerzy śpią na plecach, jeden z nich opiera głowę na ramieniu drugiej osoby, co czyni go bardziej zależnym. Między parą jest wielka chemia, ale czasami jedna z osób czuje się niekomfortowo, gdy musi uwzględnić punkt widzenia partnera.

4. Pozycja „kochanki”

freepik.com
freepik.com

Pozycja bardzo podobna do poprzedniej, choć o wiele bardziej intymna. Bardzo popularna pośród par, które nie boją się okazywać uczuć. Są bardzo czułe wobec siebie i dbają o partnera. W związku zazwyczaj dominuje mężczyzna.

5. Pozycja „bliskość”

freepik.com
freepik.com

Związek jest zazwyczaj szczęśliwy, a relacja bardzo udana. Pozycja odzwierciedla wzajemny stosunek do przestrzeni osobistej, a mimo to jednoczesną potrzebę bliskości i obecności partnera w życiu.

6. Pozycja „wolność”

freepik.com
freepik.com

Partnerzy śpiący w tej pozycji są bardzo niezależni, potrzebują dużo przestrzeni osobistej i bywają zamknięci w sobie.

7. Pozycja „króla”

freepik.com
freepik.com

Partnerzy, którzy mają tendencję do zajmowania większości łóżka mają potrzebę ciągłej uwagi, rzadko okazują uczucia. Ich zachowanie w związku często jest egoistyczne.

8. Pozycja „łyżeczka”

freepik.com
freepik.com

Pozycja wskazuje na harmonijne, a jednocześnie namiętne relacje. Pozycja jest bardzo popularna w ciągu pierwszych lat małżeństwa. Mężczyzna odgrywa dominującą rolę, kobieta natomiast czuje się bezpiecznie.

9. Pozycja „oddalona łyżeczka”

freepik.com
freepik.com

Bardziej komfortowa wersja popularnej łyżeczki, która zapewnia swobodę. Może jednak świadczyć o wypalonym uczuciu ze strony jednego z partnerów, braku pasji w związku. Może być również prowokacją ze strony partnera, by zwrócić uwagę na potrzebę ekspresji uczuć.

10. Pozycja „przytuleni nogami”

freepik.com
freepik.com

Pary śpiące w ten sposób są w harmonijnym związku i cieszą się wzajemnym zaufaniem. Dają sobie wolność i swobodę, jednocześnie zachowując mały „most”, który pozwala im czuć bliskość nawet w nocy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także