PoradyLajfhakiSposób w jaki śpisz, mówi wiele o Twoim charakterze. Dziwne, ale się sprawdza

Sposób w jaki śpisz, mówi wiele o Twoim charakterze. Dziwne, ale się sprawdza

Sposób w jaki śpisz, mówi wiele o Twoim charakterze. Dziwne, ale się sprawdza
Bogdan
05.05.2022 12:41

Ludzie potrafią spać w najróżniejszych pozycjach - niektórzy uwielbiają zasypiać na brzuchu, podczas gdy inni nie zasną, gdy nie położą się na prawym lub lewym boku.

Pozycja, w której śpimy wydaje się być zupełnie podświadomym wyborem, ale okazuje się, że ma ona znaczenie. Możecie wierzyć lub nie, ale po sposobie snu można wiele powiedzieć na temat tego kim jesteś, gdy nie śpisz. Przeciętna osoba przesypia średnio jedną trzecią swojego życia, dlatego nie ma co się dziwić, że pozycja, w której śpimy, ma tak wiele wspólnego z naszą osobowością.

Jaki jest Twoja ulubiona pozycja na sen? Wybierz jedną i przeczytaj opis.

#1 Żołnierz

Obraz

Nazwa żołnierz nie jest przypadkowa - osoba, śpi na plecach z rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała. Ludzie śpiący w tej pozycji są silni, lubią ciszę i nie cierpią zamieszania. Są zorganizowani i wszystkich traktują bardzo poważnie. Oznacza to także, że mają wysokie oczekiwania względem innych. Mają także tendencję do chrapania.

#2 Kłoda

Obraz

Ta pozycja to prawie najpopularniejszy sposób snu na świecie – na boku, a nogi i ramiona ułożone są wzdłuż ciała. Choć pozycja wygląda sztywno, nie ma nic wspólnego z cechami danej osoby, która najczęściej jest bardzo towarzyska i niefrasobliwa. Mimo, że lubi rozmawiać z różnymi ludźmi to najlepiej czuje się w dużym gronie.

#3 Spadochroniarz

Obraz

Osoby lubiące tę pozycję śpią na brzuchu, ich głowa ułożona jest na boku, a ręce spoczywają na poduszce. Śpiochów, którzy wybierają taką formę snu można określić jako osoby wolne duchem, które pragną mieć nad wszystkim kontrolę. Uwielbiają podejmować ryzyko i są zaskakująco wrażliwe na krytykę

#4 Mumia

Obraz

Sen na boku, ale ramiona wyciągnięte na wprost (trochę jak mumia). Badania mówią, że ludzie, którzy wybierają tę pozycję, są otwarci. Mogą być podejrzliwi i bardzo cyniczni.. Osoby śpiące w tej pozycji są też powolne, a podejmowanie przez nie decyzji zajmuje im masę czasu. Dodatkowo są niezwykle uparte i niełatwo jest ich przekonać do zmiany decyzji.

#5 Rozgwiazda

Obraz

Śpiąca osoba ułożona jest na plecach z wyciągniętymi nogami, a jej ręce ułożone są dookoła głowy. Jak dowodzą badania miłośnicy tej formy snu są bardzo lojalni, a przyjaźń jest dla nich bardzo cenna. Potrafią słuchać innych i lubią pomagać potrzebującym w rozwiązywaniu ich problemów. Zawsze można na nich liczyć.

#6 Pozycja płodowa

Obraz

To jedna z najbardziej popularnych pozycji. Badania dowodzą, że aż 41% ludzi lubi spać w ten sposób. Mimo, że osoby śpiące w tej pozycji wydają się być twarde, nic bardziej mylnego. W rzeczywistości są bardzo nieśmiałe i wrażliwe. Mogą także wyolbrzymiać problem i niepotrzebnie się zamartwiać.

Masz swoją ulubioną pozycję do spania?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także