PoradyLajfhaki7 niezawodnych trików ułatwiających sprzątanie i gotowanie, którymi podzielili się Internauci

7 niezawodnych trików ułatwiających sprzątanie i gotowanie, którymi podzielili się Internauci

7 niezawodnych trików ułatwiających sprzątanie i gotowanie, którymi podzielili się Internauci

20.11.2020 18:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprzątanie, gotowanie i inne codzienne prace domowe mogą nastręczać wielu problemów. Istnieją newralgiczne miejsca, które trudno doczyścić, a podczas przygotowywania posiłków często okazuje się, że szybkie rozmrożenie mięsa nie jest prostą sprawą. Poznaj najlepsze triki internautów. Dzięki nim sprawnie wyczyścisz kuchenkę czy patelnię i zaoszczędzisz dużo cennego czasu.

1. Jak usunąć kamień z końca wylewki kranu?

Na końcu wylewki kranu gromadzi się osad pochodzący z twardej wody. Możesz go usunąć w prosty sposób. Do woreczka stunowego wlej ocet i przymocuj pakunek, za pomocą gumki recepturki, do kranu. Odczekaj 20-30 minut (w tym czasie kamień będzie odrywał się od kranu), po czym usuń resztki zanieczyszczeń mydłem nałożonym na szczoteczkę do zębów.

2. Jak zabezpieczyć fugi przed rozwojem pleśni, grzybów i osadzaniem się zanieczyszczeń?

Najpierw dokładnie wyszoruj oraz wysusz wszystkie fugi w łazience. Weź białą świecę i zacznij pocierać nią fugi. W kilka chwil wosk osadzi się na fugach tworząc warstwę ochronną.

3. Co zrobić z nadmiarem tłuszczu pozostałym po smażeniu?

Gorącego tłuszczu nie należy wylewać do kanalizacji, gdyż osadza się on na ścianach rur oraz powoduje powstawanie zatorów. Jak zatem bezpiecznie go zutylizować? Weź spory kawałek folii aluminiowej i włóż ją do zlewu formując coś na wzór miski. Wlej do niej olej. Odczekaj, aż zastygnie i wyrzuć zawiniątko do kosza na śmieci.

Beyond the Hem Boutique/Facebook
Beyond the Hem Boutique/Facebook

Czyszczenie w pięciu krokach:

  1. Wsyp na dno patelni sól i rozpocznij szorowanie przy użyciu połówki ziemniaka.
  2. Umyj patelnię ciepłą wodą z mydłem.
  3. Bardzo dokładnie osusz.
  4. Wysmaruj ją olejem.
  5. Włóż do piekarnika rozgrzanego do 100°C na ok. godzinę.
pinterest
pinterest

5. Jak usunąć uporczywe zabrudzenia z płyty kuchennej?

Nie ma chyba nic gorszego niż walka z zaschniętym, przypalonym jedzeniem oraz tłuszczem pokrywającym kuchenkę. W tym wypadku najlepszym sprzymierzeńcem będzie preparat do czyszczenia piekarników w formie pianki. Przed użyciem koniecznie doczytaj czy producent zaleca stosowanie danego produktu do mycia posiadanej przez Ciebie kuchenki. Jeśli tak, to spryskaj płytę pianką i poczekaj do całkowitego zastygnięcia produktu (8-24 h). Po tym czasie ściereczką swobodnie usuń preparat, a po zanieczyszczeniach nie będzie śladu.

6. Sok z cytryn zawsze pod ręką

Wyciśnij sok z cytryn i wlej go do foremek na lód. Całość wstaw do zamrażalnika. Dzięki temu, w każdej chwili będziesz mieć dostęp do świeżego, orzeźwiającego soku, który możesz wykorzystać do przygotowania napojów, drinków czy ciepłych posiłków.

pinterest
pinterest

7. Jak szybko i bezpiecznie rozmrozić mięso?

Podgrzej wodę w garnku do 60°C (do momentu pojawienia się pierwszych bąbelków) i wyłącz ogień. Mięso umieść w strunowym woreczku oraz włóż do wody. Odczekaj 10 minut (drób) lub 12 minut (każdy inny gatunek mięsa). Po upływie tego czasu, mięso nie będzie ugotowane (ale perfekcyjnie rozmrożone), a bakterie nie zdążą się namnożyć.

Podziel się swoimi niezawodnymi sposobami, które ułatwiają wykonywanie codziennych domowych czynności. 

Poznaj triki, które ułatwią sprzątani każdej mamie.

genialne
genialne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także