PoradyLajfhakiPrasowanie bielizny to nie przesada. Podziękujesz sobie za to

Prasowanie bielizny to nie przesada. Podziękujesz sobie za to

czy należy prasować bieliznę, fot. Getty Images
czy należy prasować bieliznę, fot. Getty Images
16.10.2023 10:01

Dla wielu jest uciążliwym obowiązkiem, który odkładają w nieskończoność. Dlatego stosy upranych ubrań czekają, aż sięgniemy po żelazko. Jednak mało osób wie, czy należy prasować bieliznę. Podpowiadamy co z nią robić.

Bielizna jest tą osobistą częścią garderoby, która ma za zadanie chronić wrażliwe części ciała. Dlatego należy regularnie o nią dbać, aby była czysta i gotowa do użycia. Jednak często już po kilku praniach biustonosze, gorsety oraz majki nie wyglądają dobrze, a nawet się odkształcają. Z tego powodu samo upranie bielizny często nie wystarcza.

Czy należy prasować bieliznę?

Okazuje się, że czynność ta przyniesie nam wiele korzyści.

  • Podczas prania nie wszystkie preparaty się rozpuszczają, przez co nieestetycznie osiadają na bieliźnie. W efekcie mogą mocno podrażnić skórę, co negatywnie wpływa na strefę okolic intymnych. Dlatego warto wtedy sięgnąć po żelazko, które sprawi, że chemiczne substancje szybko odparują. W ten sposób nie nabawimy się niepotrzebnych infekcji.
  • Często szybko zbierając pranie, nie zwracamy uwagi na to, czy jest już suche. Przez co wilgotna bielizna staje się idealnym miejscem do rozwoju grzybów i bakterii, które mogą wywołać różne choroby. Dlatego, jeśli zauważysz, że majtki są nie do końca suche, to sięgnij po żelazko.
Czy wkładki higieniczne są szkodliwe, fot. Freepik
Czy wkładki higieniczne są szkodliwe, fot. Freepik

Dlaczego warto prasować majtki?

Każdemu z nas z pewnością zależy na zdrowiu i to właśnie ono powinno być główną motywacją do tego, aby złapać za żelazko. Zazwyczaj pranie ustawione jest na bardzo niską temperaturę, przez co nie pozbywamy się wszystkich grzybów, pleśni oraz patogenów. Na dodatek wilgoć sprzyja pojawieniu się drożdżaków, które powodują nieprzyjemne i trudne w wyleczeniu infekcje intymne. Dlatego warto prasować bieliznę, ponieważ wysoka temperatura sprawi, że bakterie oraz grzyby znikną od razu. Do tego warto wybrać też odpowiednie urządzenie, które będzie bezpieczne dla materiałów, z jakich są wykonane np. majtki. Do tego celu dobrze sprawdzi się parownica, która bardzo skutecznie usuwa drobnoustroje z ubrań oraz szybko i wygodnie pozwala pozbyć się wszystkich zagnieceń.

Close-up of woman housewife ironing striped bedsheet on board using steam iron. Female doing housework. Housekeeping and household chores concept
Close-up of woman housewife ironing striped bedsheet on board using steam iron. Female doing housework. Housekeeping and household chores concept
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także