PoradyMasz taki klucz do drzwi wejściowych? Pamiętaj o tym w razie problemu z otwieraniem

Masz taki klucz do drzwi wejściowych? Pamiętaj o tym w razie problemu z otwieraniem

Masz taki klucz do drzwi wejściowych? Pamiętaj o tym w razie problemu z otwieraniem
Manuel

04.01.2023 18:35, aktual.: 04.01.2023 19:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu Polaków ma w swoim domu drzwi antywłamaniowe firmy Gerda, które po czasie bardzo trudno się otwiera. A nieraz zdarza się, że kompletnie nie da się ich otworzyć. Okazuje się, że klucz Gerda ma pewną wadę, której jednak jest łatwo zaradzić bez potrzeby wzywania ślusarza.

Frustrujący problem

Prawie wszyscy posiadacze bardzo popularnych drzwi antywłamaniowych firmy Gerda w którymś momencie mają ten problem. Można powiedzieć, że to taka "wada fabryczna" tego skądinąd solidnego i dobrego modelu. Jeśli jeszcze nie przytrafiło się to Tobie, to albo jesteś podziwu godnym czyściochem, albo po prostu miałeś dużo szczęścia. W prawie wszystkich wspomnianych drzwiach w którymś momencie poważnym problemem staje się ich zamknięcie i - przede wszystkim - ogromnym wyzwaniem zaczyna być ich otwarcie.

Zwykle na początku - przez kilka pierwszych miesięcy, a często i lat użytkowania - wszystko jest OK. A potem nagle "coś" dzieje się z zamkiem i przekręcenie klucza zaczyna być wyzwaniem. A końcu dochodzi do tego, że drzwi do swojego lokum nie jesteś w stanie otworzyć. Próbujesz różnymi sposobami przekręcić klucz i nic nie pomaga. W końcu się poddajesz i wzywasz ślusarza. A Ci - jak tylko usłyszą o co i o jakie drzwi chodzi - zacierają ręce. Bo to dla nich najłatwiejsza fucha, jaką mogliby sobie wymarzyć. Większość fachowców bowiem wie, że problem, jaki stwarza klucz Gerda da się rozwiązać w mniej niż w minutę. Dlatego najczęściej nie chcą żebyś przypatrywał się naprawie. Albo kombinują tak byś myślał, że grzebią nad zamkiem dużo dłużej niż to robią w rzeczywistości. Bo prawda jest taka, że to aż głupie za coś tak prostego brać pieniądze.

Klucz Gerda, fot. gerda.pl
Klucz Gerda, fot. gerda.pl

Klucz Gerda i zamek z wadą

Specyfika owe klucza i zamka, który on otwiera, sprawia, że nawet najmniejsza drobinka, niewielki paproch są w stanie sprawić, że drzwi będzie dużo trudniej otworzyć, albo w ogóle stanie się to niemożliwe. Nie należy wtedy panikować, ani też nie trzeba wydawać kilkuset złotych na ślusarza.W takim przypadku wystarczy wydłubać paproszki jakimkolwiek niewielkim drucikiem. Jeśli nie możemy takowych w szczelinach dojrzeć, dobrze się sprawdzi strumień spiętrzonej wody. Zazwyczaj po takich zabiegach zamek działa prawie jak nowy i nie trzeba już myśleć o włamywaniu się do własnego mieszkania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także