PoradyProducenci ukryli ten przycisk na kasie w Biedronce, bo znacznie obniża koszt zakupów!

Producenci ukryli ten przycisk na kasie w Biedronce, bo znacznie obniża koszt zakupów!

Producenci ukryli ten przycisk na kasie w Biedronce, bo znacznie obniża koszt zakupów!
21.02.2023 15:28

Pojawienie się kas samoobsługowych w supermarketach to wybawienie dla tych, którzy często robią małe, szybkie zakupy. To, że nie musimy stać w długich kolejkach, aby skasować zaledwie kilka produktów, jest ogromną oszczędnością czasu. Jednak samodzielna obsługa bez wcześniejszego przeszkolenia bywa ryzykowna - czasem jesteśmy na tym stratni. Pewnie Ty też do tej pory nie wiedziałeś, że jest tam pewien ukryty przycisk, którego użycie sprawia, że płacimy za zakupy znacznie mniej!

Kasy samoobsługowe to nie tylko szybkość i wygoda – producenci również w nich przemycili pewien chwyt marketingowy, aby zyskać na naszej niewiedzy. Przestań płacić więcej, niż faktycznie powinieneś. Marketingowcy chcą, abyś dał się nabrać, ale bądź sprytniejszy niż oni!

Obraz

Ukryty przycisk w kasie samoobsługowej w Biedronce jest tak zakamuflowany, że jak dotąd pewnie nawet wcale go nie zauważyłeś!

Choć to trochę perfidne, producenci specjalnie go ukryli – doskonale wiedzą, że im mniej ludzi wie o jego istnieniu, tym lepiej dla nich! Przecież dzięki temu więcej klientów płaci wyższą kwotę za zakupy – a to czysty zysk.

Skanując zakupy, skupiasz się głównie na skanerze oraz dużym ekranie. Czy zwróciłeś kiedykolwiek uwagę, że tuż pod nim znajdują się (celowo) mało widoczne przyciski? To nie naklejki, ani elementy dekoracyjne – pełnią bardzo ważne funkcje!

ukryty przycisk na kasie samoobsługowej w biedronce Fot. Genialne.pl
ukryty przycisk na kasie samoobsługowej w biedronce Fot. Genialne.pl

Ukryte przyciski na kasie samoobsługowej w Biedronce – do czego służą?

Jeśli wciśniesz ten pierwszy (licząc od lewej strony), to wzmocnisz głośność płynących z urządzenia komunikatów. To szczególnie przydatne dla osób, które mają problemy ze słuchem lub seniorów.

Naciskając ten drugi, wezwiesz na pomoc kasjera. Nieodpowiednia waga produktu, źle naliczona cena, nieuwzględnienie rabatów – to przecież zdarza się bardzo często. Jeśli tylko będziesz potrzebował interwencji, przyda Ci się właśnie ten przycisk.

Chcesz skorzystać z rabatów przysługujących stałym klientom? Naciśnij tę trzecią ikonkę, a będziesz mógł zeskanować swoją kartę Moja Biedronka, która Cię do nich uprawnia.

Obraz

Tajemniczy przycisk przy kasie w Biedronce, który obniża koszt zakupów, to ten ostatni (a pierwszy od prawej strony)

Kupując niektóre owoce i warzywa, musisz skorzystać z zamontowanej w kasie samoobsługowej wagi. Ta zaś… nie zawsze jest wytarowana! Choć nie zwracasz na to uwagi i nie jest to jakaś kolosalna różnica, to jednak warto wiedzieć o tym, że specjalnie wskazuje większą wagę niż faktyczna, abyś Ty więcej zapłacił. Nie daj się oszukać – ten ostatni przycisk służy do tego, aby wyzerować wagę – naciśnij go, a będziesz mieć pewność, że odważy sprawiedliwą ilość produktu.

Sprytne sztuczki w Biedronce, na które codziennie się nabieramy - bądź bardziej świadomym klientem!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także