PoradyLajfhaki8 prostych rzeczy, których większość ludzi nie potrafi zrobić

8 prostych rzeczy, których większość ludzi nie potrafi zrobić

Rzeczy, których większość ludzi nie potrafi zrobić Fot. Genialne.pl
Rzeczy, których większość ludzi nie potrafi zrobić Fot. Genialne.pl
Katarzyna
24.09.2022 19:30

Każdy z nas jest w pewien sposób wyjątkowy i nigdy nie można o tym zapomnieć! Jednak w rzeczywistości niektórzy ludzie mają większe zdolności niż myślisz. Takie osoby potrafią zrobić coś, co dla niektórych wydaje się niemożliwe. Czy potrafisz unieść jedną brew? A może umiesz ruszać uszami? Oto 8 rzeczy, których większość ludzi nie potrafi zrobić!

#1 Dotknąć językiem czubka nosa lub brody

instagram.com/joshalw
instagram.com/joshalw

Większość ludzi nie potrafi wyciągnąć języka tak aby dotknąć nim nosa lub podbródka. Tylko niecałe 10% populacji umie wykonać ten ruch.

#2 Ruszanie kończynami w przeciwnym kierunku

Zróbmy mały eksperyment: podnieś kilka centymetrów nad ziemią swoją prawą stopę i przesuń ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Teraz dużym palcem spróbuj w powietrzu napisać numer "6". Większość osób zauważy, że odruchowo zaczęło wykonywać ten ruch w przeciwnym kierunku, częściowo ze względu na to, że cyfrę tę tworzy się w kierunku przeciwnym do ruchu zegara. Niektórzy ludzie są wyjątkiem od tej reguły.

#3 Izolacja swoich palców

Większość ludzi ma skłonność do lekkiego zginania palca serdecznego, gdy poruszają środkowym palcem lub małym palcem. Są jednak ludzie, którzy są w stanie wyizolować swój palec serdeczny i poruszać innymi bez ruszenia tym palcem. Tę cechę uważa się za dziedziczną.

#4 Kręcenie nosem

instagram.com/migowtf
instagram.com/migowtf

Potrafisz ruszyć swoim nosem bez poruszania ustami? Niektórzy potrafią ruszać swoimi nozdrzami nie poruszając przy tym wargami ani brwiami. Tę czynność można wyćwiczyć, najpierw zacznij od skręcania nosa na boki, a później od drgania nozdrzy.

#5 Kichanie z otwartymi oczami

instagram.com/freakdelafreak
instagram.com/freakdelafreak

Nerwy czaszkowe łączą nos i oczy. Z tego powodu, kiedy kichasz, automatycznie zamykasz oczy - cóż, większość ludzi to robi. Jednak możliwe jest kichanie z otwartymi oczami - to niełatwe zadanie, ale niektórzy to potrafią!

#6 Zwijanie języka

instagram.com/photogenically_blessed
instagram.com/photogenically_blessed

Zwijanie języka jest dość powszechne, ale nie każdy człowiek potrafi to zrobić. Zgięcie języka w jedną stronę to jeszcze nic! Sprawdź czy potrafisz odwrócić go w przeciwnym kierunku, lub zgiąć w trzech częściach.

#7 Odginanie kciuka w przeciwną stronę

Obraz

Niektóre osoby potrafią odgiąć swój kciuk do tyłu i przy tym go nie złamać! Osoby, które to potrafią mają dystalne stawy w obrębie kciuka. Niektóre osoby potrafią zrobić tak dwoma kciukami, inne tylko jednym.

#8 Łaskotanie samego siebie

Dla większości ludzi jest to prawie niemożliwe, aby samemu się połaskotać. Twój mózg odbiera wrażenie, które powodują uczucia łaskotania i kontroluje je, zanim wpłynie na Twój organizm dlatego tak trudno jest się samemu połaskotać. Mimo to nie jest to niemożliwe; ludzie z cechami schizofrenicznymi mogą się łaskotać, ponieważ ich umysły nie zdają sobie sprawy, że takie doznania są dobrowolne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także