NewsyProsty sposób jak zawiązać muszkę z krawata

Prosty sposób jak zawiązać muszkę z krawata

Prosty sposób jak zawiązać muszkę z krawata
Katarzyna
16.08.2019 12:16

Ostatnio muszka znowu stała się bardzo modna. Ten elegancki zastępca krawatów, idealnie pasuje do fraka czy smokingu, ale także do klasycznego garnituru. Muszka sprawdzi się na oficjalnych okazjach i uroczystościach tj. bale czy bankiety. Coraz więcej panów młodych stawia także na wybór muszki zamiast krawata. Jeśli nie masz w domu muszki, podpowiadamy jak zawiązać muszkę z krawata. Ten sposób jest bardzo prosty, a idealną muchę uzyskasz już w 6 krokach!

Jak zawiązać muszkę?

Jeśli chcesz samodzielnie zawiązać muszkę, postaw na wąską wstążkę, która ma taliowane końce. Taka świetnie sprawdzi się do fraku lub smokingu.

Jak zawiązać muszkę z krawata

wikipedia.org
wikipedia.org

1) Ustaw krawat tak aby jedna końcówka była dłuższa.

2) Chwyć za dłuższy koniec i przełóż nad prawą stroną.

3) Pociągnij lewy, dłuższy koniec pod spodem w górę, tak aby utworzył węzeł.

4) Teraz uformuj krótszy koniec w łuk i napnij węzeł.

5) Złóż długi koniec na łuku.

6) Pociągnij razem prawą, krótszą stronę, aby zacisnąć łuk.

7) Wsuń pozostałą lewą stronę krawata, z powrotem przez odsłonięty otwór.

8) Dociśnij muchę z obydwu stron.

Jak zawiązać muszkę ze wstążki

wikipedia.org
wikipedia.org

1) Skrzyżuj końce wstążki, w taki sposób, aby lewa końcówka była nieco dłuższa niż prawa. Pamiętaj aby lewa strona wstążki była na wierzchu.

2) Lewy, dłuższy koniec wsuń od dołu w pętelkę i przesuń do góry w lewo.

3) Teraz chwyć za krótszy koniec wstążeczki. Zagnij go w pętelkę. Koniec wstążki powinien być skierowany w prawą stronę, zaś jej zagięcie powinno znaleźć się w samym środku owalu.

4) Teraz zacznij formować lewe skrzydełko wiązania. Górny koniec wstążki przełóż do dołu nad węższą częścią prawego skrzydełka. Załóż z przodu do góry.

5) Teraz chwyć za lewe skrzydełko i poprowadź je dołem z tyłu, zaraz za prawym skrzydełkiem, tak aby wetknąć je w już powstałą pętelkę.

6) Przeciągnij lekko lewe skrzydełko. Rozprostuj oba skrzydełka i zaciśnij węzeł.

Jak zawiązać krawat w 15 sekund

To bardzo proste! Dzięki tej metodzie nie musisz godzinami stać przed lustrem i męczyć się z idealnym zawiązaniem krawata. Sprawdź nasz film:

Jak widzisz zawiązanie muchy czy krawata nie musi zajmować wielu godzin! Te proste triki sprawią, że szybko wykonasz klasyczne i eleganckie wiązania. Sprawdź także nasze wcześniejsze artykuły - zobacz oryginalne wiązania krawatów oraz sprawdź jak uniknąć modowych wpadek!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także