PoradyProsty sposób na komary w oczku wodnym. Znikną bez śladu

Prosty sposób na komary w oczku wodnym. Znikną bez śladu

sposób na komary w oczku wodnym fot. freepik
sposób na komary w oczku wodnym fot. freepik
Manuel

27.05.2023 19:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oczka wodne są wspaniałym dodatkiem do ogrodu, ale niestety często przyciągają różne owady, które potrafią uprzykrzyć nam życie. Pokażemy ci prosty sposób na komary w oczku wodnym, dzięki któremu nie będziesz miał z nimi problemu.

Oczko wodne  w naturalny sposób przyciąga komary, ponieważ zapewnia im pożywienie i bezpieczne środowisko dla rozwoju ich larw. To idealne siedlisko i miejsce, w którym mogą się rozmnażać. A jeśli dorosłe osobniki dodatkowo mogą się przy tym napić ludzkiej lub zwierzęcej krwi, to już w ogóle czują się jak w raju.

Prosty sposób na komary w oczku wodnym

Komarów z oczka wodnego i jego okolic można się pozbyć na wiele sposobów. Jednak ze względu na własne zdrowie i roślin w ogrodzie lepiej jest nie sięgać po silne chemicznie środki. Dobrym zastępstwem dla nich są bakteryjne środki owadobójcze, jakie bez problemu można zazwyczaj dostać w sklepach ogrodniczych. Zwykle wystarczy wpuścić kilka kropel takiego środka do basenu, by pozbyć się problemu. Zabieg powtarza się co 30 dni w sezonie letnim (albo tak długo, jak czujesz potrzebę). Dużą zaletą tego typu środków jest to, że z łatwością niszczą one larwy komarów rozwijające się gdzieś w ustronnym miejscu oczka wodnego, a nie wyrządzają one żadnej szkody ptakom, rybom ani zwierzętom domowym. Są też bardzo łagodne dla roślin znajdujących się w oczku wodnym.

sposób na komary w oczku wodnym, fot. getty images
sposób na komary w oczku wodnym, fot. getty images

Jak pozbyć się komarów z oczka wodnego, jeśli nie chcę używać żadnych preparatów?

Jeśli nie chcesz absolutnie używać żadnych preparatów, to istnieje inny sposób na pozbycie się komarów z oczka wodnego. W przypadku tych owadów kluczowe są larwy, które składają - nie będzie ich unosiło się nad twoim oczkiem zbyt dużo, jeśli zdołasz zapobiec rozwinięciu się młodych osobników. Najłatwiej jest to osiągnąć, wprowadzając wodę w oczku w niewielki ruch. Larwy w takich warunkach nie są w stanie się rozwinąć. Możesz ten efekt bardzo łatwo osiągnąć za pomocą elektrycznej pompy napowietrzającej lub fontanny.

sposób na komary w oczku wodnym, fot. getty images
sposób na komary w oczku wodnym, fot. getty images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także