PoradyProsty trik na naprawę węża ogrodowego. Sposób na dziurę w 5 minut

Prosty trik na naprawę węża ogrodowego. Sposób na dziurę w 5 minut

Jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy fot. youtube/inventos manualidades
Jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy fot. youtube/inventos manualidades
Manuel
12.04.2023 09:15

Bardzo często w wężach ogrodowych wraz z upływem czasu pojawiają się dziury, z których wydostaje się woda. Nie oznacza to, że musisz go od razu wyrzucać i kupować nowy. Pokażemy ci, jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy, tak aby nic z niego nie przeciekało.

Węże ogrodowe  nie należą do najtrwalszych narzędzi. Pojawiające się dziurki nie tylko są frustrujące, ale często sprawiają, że obniża się ciśnienie wody i też więcej jej musimy zużyć. Problemem jest także to, że często "przy okazji" podlewamy nie tę część ogrodu, która wody potrzebuje. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy, żeby tego typu problemy się nie pojawiały.

Dlaczego w moim wężu ogrodowym robią się dziury?

Większość ludzi, którzy zajmują się swoim ogrodem, tak naprawdę nie ma pojęcia, skąd się w ich wężach biorą dziury, z których wycieka woda. Dużo osób myśli, że jest to głównie kwestia mechanicznych uszkodzeń - gdy np. wąż natrafi na jakiś ostry kamień. A prawda jest niestety taka, że tego typu uszkodzenia tworzą się dużo łatwiej, niż myślisz. Najczęściej są wynikiem działania samej pogody na wąż. Jeśli często pozostawiasz go na słońcu lub np. na całą zimę pozostawiłeś go na śniegu, to możesz być pewien, że pojawią się na nim pęknięcia od skumulowanego działania temperatury, wilgoci, wiatru i słońca.

jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy, fot. youtube/inventos manualidades
jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy, fot. youtube/inventos manualidades

Jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy?

Najłatwiejszy sposobem na szybką "naprawę" jest zaklejenie powstałej dziury taśmą. Choć jest to szybkim i tanim rozwiązaniem, to w praktyce nie wygląda to jednak zwykle zbyt estetycznie. A poza tym często jest nieskuteczne, bo taśma pod wpływem wody się rozluźnia. W rezultacie woda zaczyna na nowo uciekać przez powstałe pęknięcia często w krótką chwilę po "naprawie".

Jest jednak sposób, który dużo lepiej się sprawdza, choć wymaga nieco więcej pracy. Będziesz do niego potrzebował nożyc zdolnych przeciąć rurkę węża, rurkę CPVC 1/2" (dostaniesz ją w każdym sklepie z artykułami budowlanymi) i klej do łączenia rurek z PVC. Zacznij od przecięcia węża w miejscu, w którym jest pęknięcie. Teraz weź mały kawałek rurki CPVC 1/2" i posmaruj ją klejem z każdej strony. Włóż kawałek rurki do środka węża z obydwu odciętych stron, tak aby się te końcówki połączyły. Następnie pozostanie ci obłożyć sklejenie kawałkiem taśmy lub czymś podobnym. I to wszystko. Zauważysz, że jest to dużo trwalsze i lepiej się sprawdzające rozwiązanie.

jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy, fot. youtube/inventos manualidades
jak naprawić pęknięty wąż ogrodowy, fot. youtube/inventos manualidades

Ogrodnik zdradził swoje sekretne triki. Rośliny rosną jak szalone

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także